profile stalowe Lublin

Profile stalowe i brama na lata. Oferty w Lublinie

Profile stalowe są szeroko wykorzystywane w budownictwie. Ich dostępność, cena oraz łatwość użytkowania sprawiają, że jest to jeden z najlepszych i najpopularniejszych elementów konstrukcyjnych. Wybór odpowiedniego profilu stalowego na bramę również będzie trafny. Sprawdź, jak znaleźć w Lublinie profile stalowe, które spełnią Twoje oczekiwania.

Stal czarna to stop żelaza z węglem, przez co często nazywana jest też stalą węglową. Jest łatwa do wykonania, a do tego niedroga. Jej cechą charakterystyczną jest formowanie blachy w kształt zamkniętego profilu. Może mieć przekrój prostokątny lub kwadratowy, zawsze pusty w środku. W zależności od potrzeb profile stalowe mogą mieć różne wymiary ścian w przekroju, długości czy grubości blach.

Niezależnie od składu stal czarna charakteryzuje się dużą gęstością, wynoszącą ok 8g/cm3. Elementy z niej wykonane przenoszą więc spore obciążenia, a sam materiał jest odporny na ściskanie, rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaje profili stalowych

Dostępne na rynku w Lublinie profile zamknięte mogą być wytwarzane na dwa sposoby – na zimno lub na gorąco. Niezależnie od wyboru procesy te muszą być przeprowadzane zgodnie z normami, co jest gwarancja bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Takie produkty znajdziesz na stronie: http://niko-stal.com.pl/profile-bramowe.

Cechy profili stalowych

Stal czarna charakteryzuje się doskonałymi parametrami wytrzymałościowymi. Profile stalowe z niej wykonane mogą więc przenosić bardzo duże obciążenia. Niewątpliwą ich zaletą jest też możliwość dostosowania ich do potrzeb, bo są łatwe do obróbki. Spawanie, cięcie, skrawanie – te procesy można bezproblemowo wykonać na profilach stalowych bez obaw utraty wymaganych parametrów.

Niewątpliwą wadą stali gołej, czyli niepokrytej żadną substancją, jest natomiast podatność na korozję i czynniki atmosferyczne. Niezabezpieczone profile stalowe szybko zyskują rdzawy nalot, a to pierwszy krok na wniknięcie rdzy w blachę. Niezbędne jest więc ich odpowiednie zabezpieczenie. Można to zrobić dwojako – pokryć warstwą chromu lub farby antykorozyjnej. W sprzedaży jest również gotowa stal ocynkowana, której cena jednak jest znacznie wyższa.

Zastosowanie profili stalowych

Profile stalowe zamknięte ze stali czarnej są najczęściej wykorzystywanym materiałem do tworzenia konstrukcji budowlanych. Doskonale sprawdzają się do budowy konstrukcji domów czy na ogrodzenia. Materiał ten można łatwo przecinać, nawierca i spawać. Jest więc często wykorzystywany do konstruowania wiat, altan czy balustrad. Sprawdzi się również w ogrodzie – do wznoszenia architektury ogrodowej czy jako podpory do drzew i krzewów. Ze względu na łatwość przeróbki czarnej stali profile wykonane z tego materiału są też dobrym prefabrykatem, który jest wykorzystywany do budowy innych produktów. Profile stalowe są wykorzystywane również do produkcji mebli – stołów, stojaków czy regałów.

To też popularny materiał w przemyśle. Profile tworzą elementy przyczep, naczep samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, barier drogowych czy słupów trakcji elektronicznej.

Profile bramowe Lublin

Profile ze stali czarnej bardzo dobrze nadają się do wykorzystania podczas budowy ogrodzenia. Wielu klientów wybiera właśnie ten materiał na profile bramowe, które są niezbędne do wykonania bramy. Odpowiednie dobranie i zamontowanie tego elementu gwarantuje jej długie i bezproblemowe działanie. Podczas wyboru parametrów stali trzeba brać pod uwagę przede wszystkim wielkość bramy i jej ciężar. Warto pamiętać, że profile bramowe wykonane ze stali czarnej oddaje się do cynkowania lub malowania proszkowego. Niezabezpieczone ulegną korozji. Dopiero wtedy będą służyły przez wiele lat.

Kupno odpowiednich profili bramowych jest więc bardzo ważne. Najlepiej zrobić to w sprawdzonym punkcie sprzedaży stali w Lublinie, gdzie oprócz wysokiej jakości produktów można liczyć na fachową obsługę i podpowiedzi. To też gwarancja dostępności produktów, konkurencyjnej ceny i bezproblemowych zakupów.