Profesjonalne środki czystości

Profesjonalne środki czystości – zwracaj uwagę na to, co kupujesz

W ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost liczby firm stosujących przyjazne dla środowiska produkty czyszczące. Na całym świecie każdego roku do czyszczenia zużywa się miliardy litrów chemikaliów i materiałów eksploatacyjnych. W rezultacie w naszych ściekach znajduje się od 80 000 do 140 000 zanieczyszczeń chemicznych pochodzących ze środków czyszczących. Przy tak wielkiej trosce o zmiany klimatyczne na całym świecie i negatywnym wpływem naszego nowoczesnego stylu życia na środowisko, nic dziwnego, że firmy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest dokonywanie zmian.

Mądre wybory

Jedną z głównych korzyści odczuwanych przez firmy stosujące profesjonalne środki, np firmy Temopolice, jest pozytywny wpływ, jaki ma to na pracowników. Wykazano, że narażenie na niektóre tradycyjne chemikalia czyszczące jest szkodliwe dla zdrowia ludzkiego, a niektóre popularne środki czyszczące są powiązane z podrażnieniem skóry, reakcjami alergicznymi i astmą. Ponadto środki czyszczące, takie jak wybielacz, pozostawiają silne zapachy, które mogą być nieprzyjemne dla pracowników podczas pracy, a także mogą powodować bóle głowy i zawroty głowy.

Niestety wiele osób uważa, że ​​ponieważ tradycyjne środki czyszczące pozostawiają po użyciu silny zapach, czyszczą one „lepiej” niż produkty ekologiczne, które są na ogół bezwonne lub całkowicie bezwonne. Należy pamiętać, że silnie pachnące środki czyszczące nie usuwają cząsteczek zapachu. Cząsteczki zapachowe wciąż tam są. Twój nos po prostu nie może ich dostrzec, ponieważ zamiast tego wyczuwasz produkt chemiczny.

Mniej chemikaliów jest uwalnianych do środowiska

Za każdym razem, gdy sprzątaczka używa silnych środków chemicznych do czyszczenia miejsca pracy, nieuchronnie są one spłukiwane do zlewu, podłóg i odpływów toaletowych i uwalniane do środowiska. Substancje te mają straszliwy wpływ na nasze drogi wodne, powietrze, glebę i dziką przyrodę.

Problem polega na tym, że wiele chemikaliów używanych w produktach czyszczących wciąż nie zostało jeszcze przetestowanych pod kątem bezpieczeństwa, a zatem pełny zakres ich wpływu na środowisko jest stosunkowo nieznany. Jednakże, co jest wyraźnie zrozumiałe, to fakt, że zanieczyszczenia zawarte w tych związkach chemicznych będą rozkładać się bardzo długo lub w niektórych przypadkach wcale się nie rozkładają. To nie tylko sprawia, że źródła wody są niebezpieczne do picia i innych zastosowań, ale także zabija organizmy żyjące w wodzie, które są niezbędne do utrzymania naturalnego ekosystemu.