polerowanie szyb

Polerowanie szyb – na czym polega, jakie przynosi efekty?

Jeżeli do tej pory myślałeś, że dbanie o szyby w samochodzie ogranicza się tylko do ich mycia, to prawdopodobnie nie słyszałeś jeszcze o opcji polerowania. Jest to usługa, która pozwala na przywrócenie szybom estetycznego wyglądu i pozbyć się drobnych mankamentów jak rysy czy odpryski. Czynności wykonuje się zarówno na bocznych, jak również na przedniej czy tylnej szybie. Zobacz, jak to wyglądaj i jakich efektów możesz oczekiwać.

Polerowanie szyb czy wymiana na nowe?

Wiele osób obawia się, że uszkodzenia na szybach samochodowych są na tyle trwałe, że nie da się ich usunąć. Jeżeli obawiasz się, że rysy czy odpryski zlikwidujesz tylko poprzez wymianę całej szyby to spieszymy uspokoić. Polerowanie szyb http://car-glass.pl/oferta/polerowanie-szyb/ jest usługą alternatywną, która daje bardzo dobre efekty, znacznie niższym kosztem i bez ingerencji w oryginalne części pojazdu. To przekonuje wiele osób do tego, aby jednak zachowały fabrycznie nowe szyby, a poddały je jedynie zabiegom regeneracyjnym.

O tym, czy polerowanie wystarczy, czy jednak konieczna będzie wymiana, decyduje mechanik podczas dokładnych oględzin. Ocenia on stan techniczny szyby i skalę jej uszkodzenia. Jeżeli uzna, że jest ona duża, przez co konstrukcja szkła uległa osłabieniu, wówczas nie podejmie się naprawy, lecz zaproponuje wstawienie nowej.

Polerowanie szyb – jakie uszkodzenia usuwa?

Do mikrouszkodzeń na powierzchni szyb samochodowych dochodzi w wyniku bliskiego kontaktu z ostrymi gałęziami, a czasem pojawiają się one tuż po wyjechaniu z myjni. Agresywny strumień wody w połączeniu z chemią działa na szkło destrukcyjnie. Eskalację problemu zauważą też ci właściciele samochodów, którzy mają uszkodzone szczeliny w drzwiach i np. szyba przy otwieraniu i zamykaniu ociera o stalowe elementy. Na jej powierzchni szybko powstaną wyżłobienia, które bedą nieestetyczne.

Rys tego typu, tak samo jak innych podobnych mikrouszkodzeń, zazwyczaj można pozbyć się w procesie polerowania szyb. To czynność pielęgnacyjna, która polega na delikatnym, lecz stanowczym szlifowaniu. Zabieg jest odpowiedni również do obróbki szklanych powierzchni, które uległy zmatowieniu. Czasem jest to defekt przedniej czy tylnej szyby powstający w wyniku oddziaływania wycieraczek. Bez względu na to, jaka jest etymologia problemu, ważne jest jedno – często jego najlepszym rozwiązaniem jest polerowanie szyby.

Efekty polerowania szyb

Polerowanie szyb przynosi bardzo dobre efekty, dlatego jest polecane zamiast inwazyjnego zabiegu, jakim jest wymiana szyby na nową. Zachowujesz fabrycznie oryginalne części swojego pojazdu, lecz nie musisz godzić się na jazdę w dyskomforcie. Wielu kierowców deklaruje, że poruszanie się samochodem, który ma porysowanie czy zmatowiałe miejscami szyby jest dla nich nie tylko niewygodne, ale też niebezpieczne. Na drodze ograniczenie widoczności to spory problem, dlatego lepiej jest działać szybko. Może też zdarzyć się, że szyba pozostawiona sama sobie z czasem ulegnie punktowemu osłabieniu i będzie bardziej podatna na trwałe uszkodzenia np. rozbicie.

Czego możesz oczekiwać po polerowaniu szyb? Przede wszystkim:

  • skoncentrowanego i precyzyjnego działania – zabiegowi poddawane są wyłącznie szyby lub ich uszkodzone fragmenty, reszta pojazdu jest zabezpieczana w taki sposób, aby nie uległa zabrudzeniu czy zniszczeniu,
  • działania z wykorzystaniem profesjonalnej, sprawdzonej i bezpiecznej chemii samochodowej,
  • po zakończeniu prac szyby są maksymalnie gładkie i idealnie równe,
  • szyby po zabiegu polerowania odzyskują pełną transparentność i w ten sposób wpływają na poprawę widoczności osoby kierującej pojazdem.

Sam proces polerowania szyb, jak również jego efekty usatysfakcjonują każdego kierowcę. Zmotoryzowani, którzy mają problemy z szybami porysowanymi czy zmatowionymi na pewno odczują poprawę komfortu jazdy i zyskają lepszą widoczność za kierownicą. To z kolei wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Regeneracja tą metodą jest jedną z najnowocześniejszych we współczesnych usługach car-detailing.