pleksi na wymiar

Pleksi na wymiar jako sposób na piękną ekspozycję produktów

Powszechnie wiadomo, że jako konsumenci kupujemy oczami. Jeśli więc jakiś produkt jest dobrze wyeksponowany, szanse na jego kupno automatycznie wzrastają. Jednym z ciekawych sposobów zaprezentowania towarów jest umieszczenie go za przezroczystą pleksi bądź na nietypowej półce nawiązującej kształtem i stylistyką do eksponowanego produktu.

To oczywiście nie jest jedyne przeznaczenie szkła akrylowego, zwanego pleksi. Szeroka gama zastosowań pleksi dostępna jest pod tym linkiem: http://pl.plexima.eu

Pleksi na wymiar

Wbrew pozorom pleksi to jeden z najczęściej wybieranych materiałów do tworzenia przeróżnych ekspozytorów i półek w sklepach oraz na wszelkich eventach. Jest to tak wdzięczny materiał, że można z niego wykonać praktycznie wszystko. Przykładowo, dzięki wysokiej przepuszczalności światła, szkło akrylowe sprawdza się świetnie jako szyba ochronna albo jako podświetlony element ozdobny. Jak więc widać, pleksi wykorzystuje się w celach typowo praktycznych oraz estetycznych. Przy użyciu zaawansowanej technologii i specjalistycznych maszyn łatwo wykonać produkty zgodne z projektem i opisem Klienta. Projekt można też zlecić firmie i wówczas również każdy szczegół omówić dokładnie przed wykonaniem prototypu z pleksiglasu.

Pięć zalet pleksy na wymiar

  1. Niezwykle lekka, dzięki czemu całą konstrukcję łatwo ustawić i zamontować nawet w pojedynkę. Usprawnia to także transport i ewentualne poprawki w ustawieniach gotowego produktu.
  2. Szeroki wybór kolorów, od przezroczystego po czarny. Można zatem na przykład dopasować barwy do prezentowanego produktu, zadziałać kontrastem lub postawić na przezroczystą wersję, jeśli to sam produkt ma przyciągać uwagę. Każda z odsłon na pewno będzie praktyczna i funkcjonalna.
  3. Wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz codzienne użytkowanie. Niesamowita odporność na zarysowania czy odkształcenia, a nawet na uderzenia i pęknięcia. Zdecydowanie trwalszy materiał niż karton czy szkło.
  4. Łatwość w utrzymaniu czystości. Jak już wspomnieliśmy, produkty z pleksi mogą być naprawdę intensywnie używane, dlatego dobrze by było, gdyby ich czyszczenie nie sprawiało trudności. Pleksi można więc umyć za pomocą wilgotnej ściereczki, nie potrzeba do tego specjalnych detergentów.
  5. Dostępne w dosłownie każdym kształcie i rozmiarze. Nasze wyroby z akrylu na wymiar powstają po szczegółowym wywiadzie z Klientem, ponieważ wiemy, jak indywidualne są potrzeby obecnego rynku. Nie ograniczamy nikogo do wyboru formy z katalogu, ponieważ każdy towar i pomieszczenie, w którym będzie eksponowany ten towar jest inny.

Plexiglas na wymiar – co to dokładnie oznacza?

Według nas ograniczenia co do projektu wyrobu z pleksi niemal nie istnieją. Do stworzenia idealnego zamówienia potrzeba nam wymiarów wysokości, szerokości, głębokości, a także grubości ścianek, jednak oprócz tego najważniejsze jest, co będzie pomagał prezentować nasz gotowy produkt i jakie będzie pełnił funkcje. Inaczej przecież będziemy eksponować asortyment delikatny i lekki jak biżuteria, a inaczej – masywniejsze towary, takie jak napoje czy przetwory. W celu dobrania idealnego ekspozytora, standu lub gabloty, należy więc określić wszystkie wymiary, jakie ma mieć gotowy produkt z plexi, tak, aby nie przytłoczyć prezentowanego produktu, a przy tym mieć pewność, że całość będzie stabilna i proporcjonalna.

Nasi fachowcy chętnie pomogą w wykonaniu projektu graficznego plexi, która będzie spełniać swoje zadania oraz posiadać świetne walory estetyczne. Nawet proste ulotki będą przyciągać uwagę, jeśli zostaną umieszczone w odpowiednim miejscu i na odpowiednim sprzęcie. Do tego profesjonalna szyba z plexi, która ochroni przed wirusami oraz ewentualnymi nieprzyjemnymi atakami na obsługę pracującą za ladą sprawi, że wnętrze stanie się praktyczne, eleganckie i schludne. Przed wykonaniem Twojego zlecenia z szyby akrylowej polecamy przemyśleć, czy całość ma się obracać, być podświetlana, mieć zawiasy bądź inne dodatkowe elementy. Każda informacja przekazana wykonawcy zbliża do stworzenia Twojej nowej perfekcyjnej półki, gabloty etc.