Pawilon z płyty warstwowej – gdzie można go ustawić?
Pawilony handlowe i usługowe są powszechnie wykorzystywane na dawnych targowiskach, a także do tworzenia biur sprzedaży nieruchomości. Dzięki nim w dowolnym miejscu przygotowuje się odpowiedni lokal do prowadzenia działalności o zróżnicowanych profilach. Gdzie sprawdzają się pawilony z płyty warstwowej?
Pawilony z płyty warstwowej na osiedlach i przy deptakach
Metalowe kontenery, blaszane sklepiki i stragany na rozkładanych stolikach są coraz rzadszym widokiem na ulicach miast. Zamiast nich w wielu miejscach pojawiają się pawilony z płyty warstwowej, w których prowadzana jest działalność sprzedażowa lub gastronomiczna. Takie pawilony cechują się wysokim poziomem estetyki, a ich ustawienie wymaga spełnienia niewielu warunków.
Pawilony wykonane z płyty warstwowej stawia się bez konieczności wylewania fundamentów i długiego przygotowywania podłoża. Konstrukcja może stanąć zarówno na wyrównanym trawniku po zabezpieczeniu jej przed przesiąkaniem wodą, jak i na deptaku, chodniku lub na innym terenie, na którym wzniesienie innego budynku wymagałoby długich i kosztownych prac.
Atutem pawilonów jest możliwość ich stawiania w większości miejsc, w których budowa tradycyjnego lokalu jest nieopłacalna. Pawilon stawia się maksymalnie w kilka dni, dzięki czemu prowadzona działalność przynosi zyski szybciej. Wystarczy, że przedsiębiorca zyska zgodę właściciela terenu na postawienie pawilonu i ustali dokładne miejsce, w którym może otworzyć sklep, punkt usługowy lub lokal gastronomiczny.
Mobilne pawilony z płyty warstwowej
Pawilon z płyt warstwowych ma lekką konstrukcję, którą można przenieść w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mobilność pawilonów umożliwia ich wykorzystanie w różnych przestrzeniach i lokalizacjach. Dzięki temu sklep, punkt usługowy lub niewielki bar może działać okresowo w różnych miejscach.
Korzystanie z pawilonów daje przedsiębiorcom sporą elastyczność w prowadzeniu działalności. Dzięki mobilnym lokalom nie muszą martwić się o długie umowy najmu tradycyjnych lokali ani o poszukiwanie i remontowanie nowych nieruchomości. Wystarczy, że przygotują do działalności jeden pawilon, który można przenosić do innych lokalizacji dowolną ilość razy. Takie rozwiązanie ogranicza ryzyko strat z powodu wybrania nieodpowiedniego punktu do prowadzenia biznesu o danej specyfice. Dzięki pawilonom znika również konieczność płacenia wysokich czynszów za najem lokali usługowych w spółdzielniach mieszkaniowych, biurowcach lub galeriach handlowych.