skup monet Warszawa

Nie wiesz co zrobić ze starymi monetami? Odwiedź skup monet

Jeśli czytasz ten artykuł to znaczy, że prawdopodobnie posiadasz stare monety, które chciałbyś sprzedać, ale nie wiesz od czego zacząć. Często zdarza się, że osoby, które nie są kolekcjonerami nie otrzymują uczciwych wycen tych cennych przedmiotów. Jeśli interesuje Cię lokalna usługa wyceny, odszukaj skup monet, który podda Twoje monety wnikliwej analizie eksperckiej i zaproponuje korzystną cenę.

Zidentyfikuj monetę

Zanim będziesz mógł sprzedać monetę, musisz wiedzieć, jaką monetę posiadasz. Możesz w tym celu odwiedzić skup monet, Warszawa to lokalizacja w której bez problemu znajdziesz profesjonalistów. Możesz też najpierw zrobić samodzielne rozeznanie. Zacznij od znalezienia nominału monety, a następnie zanotuj datę i znak mennicy. Te informacje znajdziesz na monecie. Następnie możesz wpisać je w wyszukiwarkę internetową, aby dowiedzieć się, z czym masz do czynienia. Sprzedawcy i kolekcjonerzy monet również mogą Ci pomóc. Zrób wyraźne zdjęcie obu stron monety i wyślij je do grup kolekcjonerów monet online, jeśli nie możesz przynieść monety osobiście.

Zwróć uwagę na stan monety, ponieważ wpływa to na jej wartość. Przyjrzyj się ponownie obu stronom monety. Czy jest brudna lub porysowana? Im większe uszkodzenia, tym niższą otrzymasz za nią cenę.

Skala oceny monet

Monety są oceniane w 70-punktowej skali, gdzie 0 to „Słaby”, a 70 to „Stan menniczy”. Monety z oceną „Dobrą” są w rzeczywistości bardzo zużyte, a te z oceną 12-15 mają średnie zużycie. Nie próbuj czyścić monety! Monety to historyczne artefakty, a kolekcjonerzy doceniają ich naturalne oznaki starości. Czyszczenie może w rzeczywistości jeszcze bardziej uszkodzić monetę.

Gdy już wiesz, jaką masz monetę, możesz oszacować, ile jest warta. Istnieje wiele witryn internetowych, które prowadzą listę aktualnych wartości monet. Inną opcją jest udanie się do lokalnego skupu. Warto jednak pamiętać, że monety wyceniane są w cenie hurtowej. Warto mieć na uwadze, że możesz nie otrzymać tak dużo jak podaje Internet, gdy sprzedajesz poszczególne monety.

Ile warta jest moja moneta? Skup monet Warszawa

Monitoruj aukcje, aby dowiedzieć się, ile jest warta Twoja moneta. Więcej informacji na temat wartości monet można znaleźć, wyszukując ostatnie sprzedaże w Internecie, jeśli nie jest Ci po drodze do najbliższego skupu. Szukaj monet podobnych do tej, którą posiadasz, aby zobaczyć, ile płacą za nie inni kolekcjonerzy.

Choć próba oceny wartości monety bez wychodzenia z domu brzmi jak łatwe rozwiązanie, nie równa się z dogłębną analizą specjalisty. Rzeczoznawcy są niezbędni, gdy sprzedajesz cenne monety lub dużą kolekcję.

Pogrupuj monety według wartości

Różni kupujący specjalizują się w różnych rodzajach monet. Jeśli sprzedajesz wiele monet na raz, spróbuj podzielić je na grupy oparte na wartości. Twórz grupy monet o wysokiej, średniej i niskiej wartości. To, jak pogrupujesz monety, zależy od Ciebie, ale najłatwiej to zrobić według wartości hurtowej. Możesz także oddzielić monety w zależności od ich zużycia, użytego metalu lub miejsca, w którym zostały wyprodukowane.

Czas znaleźć kupujących

Porozmawiaj z renomowanymi sprzedawcami monet. Lokalne skupy monet to miejsca, które należy odwiedzić jako pierwsze przy sprzedaży monet. Najczęściej sprzedaje się w takich miejscach monety o niskiej i średniej wartości. Kiedy idziesz do dealera, sprawdź jego stan magazynowy. Jeśli posiada dużo monet wykonanych z tego samego metalu i podobnej jakości do tych, które sprzedajesz, są szanse, że otrzymasz uczciwą cenę.

Pamiętaj, że dealerzy prowadzą biznes. Aby zarobić, mogą zaproponować niższą cenę. Najlepiej poprosić wielu dealerów o ocenę Twojej monety, wybierz tego, który zaoferuje najwięcej.

 

Istotne jest prowadzenie dokumentacji sprzedaży, ponieważ nawet moneta, którą dostałeś za darmo, może spowodować problemy prawne. Rząd opodatkowuje wszelkie zyski ze sprzedanych monet, dlatego ważne jest, aby zachować szczegółową listę każdej dokonanej sprzedaży, a także wszelkich zakupów. Zapoznaj się z lokalnymi przepisami podatkowymi, aby dowiedzieć się, jak zgłosić swój dochód.