Konkurs strzelecki dla mundurowych

Konkurs strzelecki dla mundurowych – zasady i przygotowania

Konkursy strzeleckie należą do jednych z najbardziej widowiskowych dyscyplin. Wymagają precyzji, wprawnego oka, ale także sprawności fizycznej i szybkiego myślenia. To bardzo prestiżowe zawody, w których mogą sprawdzić się mundurowi. Zdobycie jednego z czołowych miejsc w zawodach strzeleckich to powód do dumy i zachęcanie kolejnych pokoleń do wstępowania do służby mundurowej, służbie Polsce i brania udziału w licznych wydarzeniach dla osób związanych z mundurem jak np. konkurs strzelecki.

Na czym polegają zawody strzeleckie?

Konkurs składa się zwykle z kilku etapów, w których sprawdzane są różne umiejętności, w tym szybkie składanie, przeładowanie i obsługa broni. Najbardziej widowiskowa i wymagająca od zawodników jest zwykle część obejmująca celność. Każdy z zawodników ma kilka prób, w których powinien udowodnić, że potrafi bezbłędnie wymierzyć do celu i oddawać strzały pewną ręką, które będą szybkie i precyzyjne. W konkursie nie brakuje oczywiście nagród i wyróżnień dla najlepszych zawodników.

Mityng strzelecki z jednej strony pozwala na doskonalenie własnych umiejętności, z drugiej zaś na integrację społeczności mundurowej i nie tylko. Zawody strzeleckie to szansa na spotkanie się osób interesujących się militariami, bronią, pasjonatów strzelnictwa, myśliwych itd. To okazja do wymiany codziennych doświadczeń w pracy, ale także zawierania przyjaźni na polu osobistym. Świetna zabawa i doskonały trening w jednym!

Jak przygotować się do konkursu strzeleckiego?

Na pewno warto sprawdzić aktualny terminarz zawodów strzeleckich na dany rok, aby móc odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania. Aby dobrze się przygotować z pewnością warto wybrać się na kilka konkursów strzeleckich zanim samemu weźmie się w nich udział. Ponadto warto trenować na strzelnicach – narzucać sobie coraz trudniejsze cele.

Zasady konkursów strzeleckich

  • Podczas całego turnieju strzeleckiego należy bezwzględnie stosować się do zaleceń koordynatorów konkursu, sędziów, a także osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.
  • Na zawody strzeleckie nie można przynosić własnej broni, a zamiast tego należy korzystać z tej sprawdzonej i dopuszczonej do użytku w ramach konkursu.
  • W konkursie strzeleckim mogą wziąć udział tylko osoby znajdujące się na specjalnych listach – mundurowi, wcześniej zgłoszeni do konkursu.
  • Liczba zawodników mityngu strzeleckiego jest ograniczona.