smartwatch xiaomi

Jak szybko połączyć smartwatch Xiaomi z telefonem?

Obecnie coraz większe grono osób korzystających na co dzień z telefonu komórkowego nie wyobraża sobie życia dodatkowych gadżetów, które współgrają ze smartfonem. Jednym z bardziej popularnych akcesoriów, które uzupełniają funkcje telefonu, jest smartwatch. Ma on podobne opcje, jak wiele aplikacji, jednak jest on dokładniejszy, miarodajny i przede wszystkim wygodny w użytkowaniu. Smartwatch Xiaomi w połączeniu z telefonem tej marki może stanowić idealne trio, które sprawdzi się nie tylko sportowcom. Jak zatem szybko synchronizować oba te urządzenia?

Dlaczego warto połączyć smartwatch Xiaomi z telefonem?

Przed zapoznaniem się ze sposobem połączenia smartwatcha z telefonem, warto wiedzieć, po co w ogóle się na to zdecydować. Niektórym osobom może wydawać się, że smartwatch Xiaomi to zbędny gadżet, który przydaje się tylko sportowcom. Jednak takie stwierdzenie niewiele ma wspólnego z prawdą, ponieważ smartwatch to bardzo użyteczne i niekiedy wręcz niezbędne urządzenie – szczególnie w przypadku osób, które muszą na bieżąco monitorować swój stan ze względów zdrowotnych.

Smartwatch jest zaprojektowany tak, by w czasie rzeczywistym być sparowanym z telefonem osobistym. Oznacza to, że na smartwatchu można odbierać wiadomości SMS, reagować na połączenia przychodzące, powiadomienia dotyczące pogody czy też z mediów społecznościowych. Pozwala to na szybszą reakcję, jeżeli sytuacja tego wymaga i zwiększa widoczność przychodzących informacji.

Warto też pamiętać o tym, że w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu łatwiej jest go namierzyć i zlokalizować dzięki smartwatchowi. Jest to możliwe właśnie dzięki połączeniu obu tych urządzeń.  Ponadto smartwatch wygląda praktycznie tak samo jak zwykły zegarek, więc może zastąpić zarówno zegarek sportowy używany np. podczas treningu lub jazdy na rowerze, jak i sprawdzi się jako dodatek do stroju na mniej oficjalne uroczystości.

W jaki sposób sparować smartwatch Xiaomi z telefonem?

Przede wszystkim przed sparowaniem smartwatcha Xiaomi z telefonem należy upewnić się, że oba urządzenia są w pełni naładowane oraz jest włączony i widoczny bluetooth na smartwatchu, jak i w telefonie. Następnie wystarczy wykonać po kolei wszystkie czynności, do których zaliczają się:

  1. Pobranie oprogramowania, które jest przeznaczone dla wybranego typu smartwatcha (z reguły w ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania jest instrukcja, jak nazywa się wybrane oprogramowanie);
  2. Uruchomienie smartwatcha;
  3. W aplikacji dedykowanej modelowi Xiaomi należy wybrać jedną z trzech opcji „Synchronizuj”, „Połącz” lub „Skonfiguruj”;
  4. Następnie należy zaakceptować warunki korzystania z usług, jakie są w smartwatchu;
  5. Po akceptacji warunków korzystania z aplikacji należy wybrać swój smartwatch i postępować zgodnie z dalszymi krokami, które są wyświetlane na ekranie.

Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że do każdego smartwatcha dodana jest dedykowana instrukcja. Dzięki niej w razie jakichkolwiek wątpliwości można zawsze sprawdzić, czy poprawnie paruje się smartwatch z telefonem.

W jakich sytuacjach smartwatch może się nie sparować z telefonem?

Niekiedy zdarza się, że smartwatch nie może być sparowany z telefonem. Istnieje jednak kilka prostych przyczyn, które warto sprawdzić przed oddaniem smartwatcha do serwisu. Po pierwsze należy upewnić się, czy w jednym z urządzeń nie ma włączonego trybu samolotowego – blokuje on wszelkiego rodzaju połączenia z siecią. Po drugie warto skontrolować, czy na obu urządzeniach jest włączony Internet oraz bluetooth – będą one konieczne do sparowania ze sobą obu urządzeń.

Ponadto należy pamiętać, aby trzymać oba urządzenia możliwie jak najbliżej siebie, gdyż zbyt duża odległość między sprzętem utrudnia nawiązanie połączenia. Warto też mieć na względzie na fakt, że w Polsce produkty Xiaomi są bardzo popularne, więc jeśli w czasie łączenia cokolwiek pójdzie nie tak, to na pewno w sieci opisane jest już rozwiązanie takiego problemu.