Hafciarki przemysłowe – gdzie się przydają?
Hafciarki przemysłowe są przystosowane do szybkiego wykonywania powtarzalnych wzorów. Dzięki nim możliwe jest nanoszenie setek logotypów, napisów i ozdobnych wzorów na odzież, tekstylia i różne akcesoria. Gdzie korzysta się z hafciarek przemysłowych?
Hafciarka przemysłowa dla firmy odzieżowej
Hafty wykonuje się powszechnie na ubraniach, pościeli, ręcznikach, obrusach i serwetach, a także na czapkach z daszkiem, płóciennych torbach itp. Dzięki nim nanosi się na wybrany towar logo producenta, dekoracyjny wzór lub dedykację zamówioną przez klienta. Logo lub inny haftowany wzór cechują się wysoką dokładnością, gdyż maszyna wykonuje projekt na podstawie danych przetwarzanych przez sterujący nią komputer.
Hafciarka przemysłowa jest wykorzystywana głównie przez duże marki odzieżowe. W zakładach produkcyjnych szyje się ubrania, a następnie wykonuje się na nich hafty. Maszyna przyspiesza pracę, obniża jej koszt i zapewnia powtarzalność wzorów przy zachowaniu pełnej wydajności. Dzięki temu hafty zdobią nawet ubrania z sieciówek oraz dyskontów. Hafciarki są wykorzystywane również do znakowania odzieży roboczej. Firmy, które produkują ubrania dla medyków, pracowników zakładów produkcyjnych, stacji benzynowych i innych przedsiębiorstwa, z pomocą hafciarek nanoszą logo swoich klientów na zamówione przez nich towary. Takie rozwiązanie sprawia, że firma oferująca odzież roboczą może produkować i znakować ubrania dla wielu klientów z różnych branży. Hafciarka przemysłowa zwiększa tym samym możliwości rozwoju przedsiębiorstwa.
Jakie są zalety hafciarek przemysłowych?
Hafty wykonane za pomocą hafciarek przemysłowych są trwałe i dokładne. Nici są niepodatne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego wykonane z nich logo lub inny znak zachowują swój kształt i kolory po wielokrotnym praniu. Odzież z haftem komputerowym jest dzięki temu chętniej wybierana niż ubrania z nadrukami.
Dokładność hafciarek jest wysoka, gdyż maszyna umożliwia wykonanie skomplikowanych wzorów przy zachowaniu powtarzalności. Wśród hafciarek znajdują się urządzenia wyposażone w różną liczbę głowic. Im jest ich więcej, tym wyższy może być poziom trudności projektu.
Co ważne, hafciarki przemysłowe cechują się niską awaryjnością. Ich naprawy należą do rzadkości, dlatego koszty użytkowania i serwowania maszyn są niewielkie. Dodatkowo ich obsługa jest prosta i intuicyjna, co ogranicza wydatki na szkolenia pracowników. Do maszyn dołączone są instrukcje obsługi w języku polskim, dlatego ich tłumaczenie z języka niemieckiego jest zbędne.