salon alfa romeo

Giulia i Stelvio w wersji 6C Villa d’Este w salonie Alfa Romeo

Na polskim rynku motoryzacyjnym, w wybranych salonach Alfa Romeo, pojawiły się Giulia i Stelvio 6C w wersji Villa d’Este. Są one nawiązaniem do historycznego modelu Alfy Romeo 6C 2500 SS Villa d’Este, którego powstało wyłącznie 36 spersonalizowanych egzemplarzy. Wspominane edycje modeli Giulia oraz Stelvio również dostępne są w salonach w ilości limitowanej.

Gdyby spojrzeć na egzemplarze Giulii i Stelvio opuszczające salony Alfa Romeo na całym świecie, można dojść do wniosku, że każdy z nich jest wyjątkowy. Ilość możliwych konfiguracji tych modeli sprawia, że bardzo trudno byłoby znaleźć dwa identyczne samochody. Włoski producent poszedł jednak jeszcze o krok dalej i udostępnił fanom Alfy Romeo wersję limitowaną 6C Villa d’Este, dostępną na polskim rynku w ilości tylko 50 sztuk.

Egzemplarze dostępne w salonach Alfa Romeo

Możliwość obserwowania z bliska tych wyjątkowych modeli samochodów jest nie lada gratką dla wszystkich fanów motoryzacji i dużym szczęściem dla zainteresowanych. Tak niewielka ilość egzemplarzy jest po prostu trudno dostępna. Czym wyróżniają się te fantastyczne konstrukcje z emblematem Alfy Romeo?

Kilka słów na temat wnętrza

Oba modele wyróżnia piękny trójwarstwowy odcień lakieru Etna Red, który wspaniale komponuje się i jednocześnie kontrastuje z elementami chromowanymi, przywodząc na myśl historyczny model 6C 2500 SS Coupé.  Seria specjalna Alfy Romeo wyróżnia się także 5-otworowymi felgami: 21-calowymi w modelu Stelvio i 19-calowymi w Giulii.

Jeśli uda nam się zobaczyć tę wersję w salonie Alfa Romeo, naszą uwagę z pewnością przyciągnie luksusowe, jasne wnętrze z elektrycznie regulowanymi i podgrzewanymi fotelami w beżowej miękkiej włoskiej skórze. Wyjątkowość tej wersji Giulii i Stelvio podkreśla również deska rozdzielcza obszyta przyjemną w dotyku skórą z czerwonym logiem limitowanej edycji.

Jakie wersje silnikowe dostępne są w polskich salonach Alfa Romeo?

Na polski rynek wersja 6C Villa d’Este w modelu Giulii trafiła wyposażona w silnik benzynowy 2.0 turbo, mocy 200 KM oraz tylny napęd. Z kolei Stelvio w tej wersji w salonie Alfa Romeo możemy znaleźć z silnikiem 2.0 turbo o mocy 280 KM i napędem AWD na cztery koła.

Oba te silniki w ofercie posiadają cztery aluminiowe cylindry oraz wał korbowy wykonany z włókna węglowego. Egzemplarze limitowane dostępne są wyłącznie z automatyczną 8-stopniową skrzynią biegów.