Gdzie znaleźć dobrą włoską restaurację w Warszawie – Wilanów?

Kuchnia wprost ze Słonecznej Italii cieszy się w Polsce naprawdę dużą popularnością. Nasz kraj pokochał pizzę i wszelkiego rodzaju makarony, a dania te zadomowiły się w menu wielu polskich restauracji. Znalezienie jednak miejsca, w którym będzie można zjeść pizzę, która zgadza się choć częściowo z recepturami z Włoch jest dość trudne. Gdzie takową odnaleźć w Warszawie na Wilanowie?

Włoska restauracja Warszawa Wilanów – gdzie szukać i co powinna oferować?

Kuchnia włoska, a w zasadzie dania z niej pochodzące cieszą się ogromną popularnością i pizzę jadł chyba praktycznie każdy z nas. To co nazywane jest pizzą w naszym kraju najczęściej nie jest zbytnio zbliżone do swojego oryginału, który pochodzi z Półwyspu Apenińskiego. Dlatego dobra włoska restauracja powinna oferować przede wszystkim dobrą pizzę, które ma cienkie, chrupiące ciasto, a sos jest aromatyczny i mocno pomidorowy. Dodatkowo warto szukać sera dobrej jakości i świeżych składników. Miłym dodatkiem jest, gdy pizza jest wypiekana w piecu kamiennym. Gdy interesują nas włoskie restauracje Warszawa Wilanów to jedno z miejsc, gdzie można spotkać Pinsę.

W włoskiej restauracji nie można zapomnieć również o makaronach. Powinny one być zawsze świeże, aromatyczne i korzystające z odpowiedniej liczby przypraw. Włoska kuchnia to wbrew pozorom nie mnóstwo przypraw, a jedynie korzystanie zazwyczaj z kilku, które najlepiej dopełnią smak dania.

Co oferuje włoska restauracja w Warszawie na Wilanowie?

Pinsa położona w Warszawie w dzielnicy Wilanów to włoska restauracja, która oferuje swój autorski sposób na pizzę. Z tego powodu w ofercie nie znajdziemy pizzy, a pinsę, czyli specjalny jej rodzaj oparty na chrupiącym cieście wykonanym w taki sposób, by smakowało ono jak tradycyjne pochodzące z Włoch, a przy tym było niskokaloryczne, a co za tym idzie dostępne również dla ludzi na sporej diecie. Sekret pinsy, czyli ciasto jest tworzone przy pomocy trzech mąk, a także suszonego zakwasu chlebowego. Wszystkie składniki są wolne od GMO. Dzięki takiemu połączeniu powstaje ciasto zbliżone smakiem do tradycyjnego.

W Pinsie nie otrzymamy jedynie pizzy, a tak właściwie pinsy. Można tam zjeść również aromatyczną foccacię lub panini, które oparto na tym samym cieście co pizzę. Do tego można liczyć na pochodzące z Sycylii rurki deserowe cannoli. Po zjedzonym tam obiedzie nic nie stoi na przeszkodzie by odwiedzić na przykład Pałac Króla Jana III, czy też wybrać się na spacer nad Wilanówkę. Wilanów jest pełen miejsc, w których można spędzić aktywnie czas na łonie natury i przy tym odpocząć po posiłku.