włoska restauracja

Dlaczego włoska kuchnia jest taka popularna w Polsce i na świecie?

Każdy typ kuchni na świecie ma swoje małe tajemnice, unikalne aromaty i smaki. Budowana jest przez lata w oparciu o tradycje, kulturę, historię, czasy bogactwa i obfitości, a także biedy, niedostatku i oszczędności. Spożywając dania popularne w konkretnych regionach, możemy lepiej poznać ludność tam żyjącą, jej tradycje, przyzwyczajenia i przekonania. Są jednak kuchnie, których popularność jest ogromna nie tylko we własnym regionie, ale i na świecie. Jedną z najbardziej popularnych zdecydowanie jest kuchnia włoska. Jest to ten typ przyrządzania i spożywania posiłków, który kojarzy się nie tylko z pysznym jedzeniem, ale i niepowtarzalną atmosferą.

Dlaczego dania kuchni śródziemnomorskiej są polecane przez lekarzy?

Tradycje kulinarne oparte są o kulturę i czerpią z przeszłości, w tym przypadku  ze starożytnego Rzymu. Dania są stosunkowo łatwe i proste do przygotowania, smaki i aromaty konkretne i trafiające w różne gusta. W skrócie jest to rosnąca na popularności kuchnia śródziemnomorska, uważana za jedną z najzdrowszych na świecie.

Kuchnia śródziemnomorska to połączenie dań mącznych – chleba i makaronów, a także soczystych owoców, aromatycznych warzyw, smacznych serów, mięsa i ryb. To witaminy, zdrowe tłuszcze i finezyjne, mocne, konkretne smaki. To także aromatyczna kawa parzona, smaczne przetwory i słodycze. Przepisy nie potrzebują wielu składników, zazwyczaj jest ich niewiele, powinny jednak zawsze być świeże i dobrej jakości. Taki styl odżywiania gwarantuje nie tylko dobrą odporność, zdrowy układ sercowo-naczyniowy, ale także dobre samopoczucie i witalność. Taki styl oferuje każda włoska restauracja.

Co jedzą Włosi – plan dnia w posiłkach

Włosi jedzą trzy podstawowe posiłki i tutaj nie ma zaskoczenia, są to śniadanie, obiad i kolacja. Na śniadanie jedzą zazwyczaj lekki posiłek, zazwyczaj słodki, jak rogaliki albo kanapki z dżemem i wypijają aromatyczną kawę, albo szklankę soku. Obiad z kolei najczęściej (choć nie zawsze) składa się z pobudzającej apetyt przekąski, zupy, drugiego dania i deseru. Ten posiłek stanowią dania, które dają energię najczęściej zupa i drugie danie są podawane na ciepło. Całość zwieńcza filiżanka włoskiego, mocnego, aromatycznego espresso, podawanego tradycyjnie ze szklanką wody.

Włoska kuchnia to kuchnia typowo domowa to także wspólne gotowanie i spożywanie posiłków. Śmiech, radość, śpiew i spędzanie czasu międzypokoleniowo. Prostota przygotowania pozwala na uzyskanie smacznych, zdrowych i pożywnych dań w stosunkowo krótkim czasie.