Dlaczego warto brać udział w konkursach internetowych?

Nigdy nic nie wygrałeś? A może nawet nie próbowałeś swoich sił w rywalizacji o nagrody? Bez względu na to, zawsze masz szansę na sukces, pod warunkiem, że odważysz się po niego sięgnąć. Najlepszą przestrzenią do debiutu okażą się konkursy internetowe – najlepiej takie, organizowane we współpracy ze znanymi firmami. Nie mają one na celu wyłudzenia danych czy innego oszustwa, lecz promocję marki. Gdy zdecydujesz się do niej przyłączyć, możesz otrzymać naprawdę fantastyczne nagrody.

Konkursy internetowe dla kreatywnych

Zdecydowanie najbardziej opłacalne jest branie udziałów w konkursach, które są nastawione na kreatywność. Owszem, wymaga to większego nakładu czasu i pracy, ale też przyciąga mniejszą liczbę uczestników. Twoje szanse automatycznie wzrastają! Poza tym, bardziej wiarygodne jest to, że wygrasz w konkursie, gdzie musiałeś zaprezentować swoją pracę graficzną, projekt koncepcyjny, zdjęcie czy tekst pisany, niż w przypadkowej loterii, gdzie sukces zależy tylko od szczęścia.

W jakich konkursach warto wziąć udział?

Na pewno najbardziej atrakcyjną formułę mają konkursy organizowane przez duże i cenione marki. Oferują one wartościowe nagrody dla zwycięzców, ale zazwyczaj również zdobywcy pozostałych miejsc na podium mogą liczyć na ciekawe wyróżnienia. Do najlepszych nagród bez wątpienia zaliczają się pieniądze, sprzęty AGD i RTV, akcesoria elektroniczne, kosmetyki, bony zakupowe czy wycieczki zagraniczne. Jest o co walczyć, dlatego uczestnicy zawsze starają się zaprezentować maksimum swoich umiejętności.

Jak wyglądają konkursy online?

Do konkursów online zgłaszasz się na stronie organizatora, wypełniając formularz ze swoimi danymi osobowymi. Załączasz też pracę konkursową w formie, jaką przewiduje regulamin. Sam dokument wymaga przestudiowania i zaakceptowania – bez tego uczestnictwo jest niemożliwe. Warto dowiedzieć się jednak, kto i na jakich zasadach będzie przetwarzał Twoje dane, jakie są terminy zgłaszania prac i prezentowania wyników, kto decyduje o zwycięstwie.

Często konkursy internetowe organizowane przez konkretne marki mają na celu ich promocję. Zdarza się, że w ten sposób firmy chcą zwiększać zasięgi w mediach społecznościowych, nie tylko pracując nad wizerunkiem, ale też reklamując nowy produkt czy usługę – tak było z firmą Samsung i jej najnowszą lodówką BeSpoke. Możesz zatem być proszony u udostępnienie swojej pracy na Instagramie czy Facebooku z odpowiednimi tagami dla lepszej widoczności.