Dietetyk Pszczyna

Dietetyk Pszczyna – co powinno znaleźć się w zdrowej diecie? 

Właściwy wzór posiłków to kompletna kombinacja składników żywności, artykułów żywnościowych i ilości wymaganych na śniadanie, lunch, przekąskę i kolację dla każdej konkretnej grupy wiekowej. Wszystko czego potrzebujesz to białko dla masy mięśniowej i komórek krwi, które dostarcza do mięśni tlenu i składników odżywczych. Organizm potrzebuje wysokiej jakości węglowodanów, chudego białka, niezbędnych tłuszczów i płynów, którym towarzyszą regularne ćwiczenia w celu utrzymania zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia.

Zbilansowana dieta obejmuje kilka określonych grup zdrowej żywności

Owoce i warzywa są bogatym źródłem naturalnego błonnika, witamin, minerałów i innych związków, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Mają też mało kalorii i tłuszczu. Tłuszcze nienasycone mogą pomóc zmniejszyć stan zapalny i dostarczyć kalorii. Dietetyk (Pszczyna) indywidualnie podejdzie do Twojego przypadku, by Ci pomóc.

Zbilansowana dieta zazwyczaj zawiera od 50 do 60 procent węglowodanów, od 12 do 20 procent białka i 30 procent tłuszczu. Wszystkie narządy i tkanki potrzebują odpowiedniego odżywienia, aby skutecznie działać poprzez spożywanie odpowiedniej ilości składników odżywczych i kalorii, aby utrzymać idealną wagę. Ogólne zdrowie i dobre samopoczucie człowieka zależą od dobrego odżywiania, ćwiczeń fizycznych i zdrowej masy ciała.

Są one skuteczne w zapobieganiu nadmiernemu przybieraniu na wadze lub utrzymywaniu utraty wagi, ale zdrowszy styl życia wiąże się również z poprawą snu i nastroju. Aktywność fizyczna szczególnie poprawia funkcje związane z mózgiem i wyniki. 

Grupy zdrowej żywności

  • Warzywa, takie jak warzywa liściaste, warzywa skrobiowe, rośliny strączkowe, takie jak fasola i groch, warzywa czerwone i pomarańczowe oraz inne, takie jak bakłażan.
  • Owoce, które obejmują całe owoce, świeże lub mrożone owoce, ale nie te z puszki maczane w syropie.
  • Ziarna, takie jak pełne ziarna i ziarna rafinowane. Na przykład komosa ryżowa, owies, brązowy ryż, jęczmień i kasza gryczana.
  • Białko, takie jak chuda wołowina i wieprzowina, kurczak, ryby, fasola, groch i rośliny strączkowe.
  • Produkty mleczne, takie jak mleko o niskiej zawartości tłuszczu, jogurt, twarożek i mleko sojowe.

Podobnie jak w przypadku aktywności fizycznej, wprowadzanie niewielkich zmian w diecie może znacznie pomóc w osiągnięciu idealnej masy ciała. Spożywanie odpowiedniego rodzaju węglowodanów jest ważne. Wiele osób polega na prostych węglowodanach znajdujących się w słodyczach i przetworzonej żywności.