przychodnia Pruszków podolog

Czym zajmuje się podolog?

Dbanie o własny wygląd jest priorytetem dla wielu ludzi, zwłaszcza w obecnych czasach kiedy to szczególną wagę przykłada się do prezencji zewnętrznej. Piękne i zadbane stopy to jedna z wizytówek człowieka. Niekiedy jednak może dotknąć je wstydliwy i zarazem bolesny problem, który wymaga pomocy specjalisty. Jeśli stopy przypominają o sobie warto wybrać się do podologa.

Kim jest podolog?

Podolog to specjalista od stóp. Choć nazwa profesji może mylić, nie jest lekarzem, lecz kimś w rodzaju kosmetologa. Zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób powstałych w obrębie stóp, zarówno skóry, jak i płytki paznokciowej.  Podolog bardzo często współpracuje z lekarzami różnych specjalizacji, dlatego wymagana jest od niego wiedza z wielu dziedzin medycyny, między innymi diabetologii, ortopedii i dermatologii.

Co leczy podolog?

Najczęstszym powodem zgłaszania się pacjentów do gabinetów podologicznych są wrastające paznokcie, brodawki oraz odciski. Podolog zajmuje się również problemami stóp o podłożu grzybicznym, wirusowym i bakteryjnym. Osoby chorujące przewlekle, zwłaszcza na cukrzycę, której powikłania mogą prowadzić do problemów z kończynami również znajdą u niego pomoc. Specjalista od stóp zajmuje się także profilaktyką. Przykładowym zabiegiem zapobiegawczym jest pedicure leczniczy, który ma za zadanie nie tylko przywrócić skórze zdrowy i estetyczny wygląd, ale również zapewnić paznokciom możliwość prawidłowego wzrostu.

Dlaczego warto zadbać  o stopy?

Stopy wymagają wyjątkowego traktowania i pielęgnacji. To one noszą nas każdego dnia i umożliwiają poruszanie. W związku z tym narażone są na liczne obciążenia, w następstwie których dotykają je rozmaite dolegliwości. Problemów ze stopami nie należy bagatelizować. Każda ich dysfunkcja może rzutować na cały organizm, a ból z nią związany znacząco utrudniać codzienne funkcjonowanie.

W  Polsce zawód podologa prężnie się rozwija i do wizyt u tego specjalisty coraz liczniej przekonują się nie tylko osoby cierpiące na schorzenia stóp, ale również chcące im zapobiegać. Wraz z postępującym rozwojem chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca profesja ta będzie cieszyła się coraz większym uznaniem. Do podologa warto umówić się również profilaktycznie i poprzez odpowiednio dobrany zabieg zapobiec możliwym problemom kończyn, czy też uniemożliwić dalszy rozwój już powstałego schorzenia. Zabiegi podologiczne w przychodnia Pruszków wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, których rozległa wiedza i bogate doświadczenie pozwala na kompleksowe leczenie schorzeń stóp.