zabudowy warsztatowe

Zabudowy warsztatowe samochodów dostawczych

Zabudowy warsztatowe i ich wykorzystanie

Samochody dostawcze to o wiele więcej możliwości niż sam przewóz towarów, usługi logistyczne czy wykorzystywanie je przez kuriera. Odpowiednie zabudowy samochodów dostawczych pozwalają także na używanie ich jako aut wykorzystywanych w usługach naprawczych, szczególnie, takich jak różnego rodzaju pogotowia gazowe, kanalizacyjne a także jako przewóz sprzętu da ekip remontowych. Rzadziej w naszym kraju stosuje się systemy mobilnych warsztatów i usług, będących wykonywanymi bezpośrednio z przestrzeni towarowej auta. Gdy jednak decydujemy się na tego typu działalność zabudowy warsztatowe samochodów dostawczych wpisują się w tego typu ofertę idealnie.

Zabudowy warsztatowe samochodów – wyposażenie modułowe przestrzeni towarowej

W ofercie wielu firm zajmujących się zabudowami aut, zabudowy warsztatowe samochodów dostawczych to świetny materiał na działalności związane z mobilnymi usługami naprawczymi, ale nie tylko. W systemach modułowych przestrzeń towarowa tak zwanego busa, zostaje przystosowana do przewozu różnego rodzaju sprzętu, narzędzi i odpowiednich, nawet najmniejszych akcesoriów. Jest to montaż modułów, które przypominają po prostu typowe regały, półki i szuflady warsztatowe. Tyle że zainstalowane są wewnątrz samochodu, a nie w pomieszczeniu. Zabudowy warsztatowe tego typu to czasami także inne, ciekawe rozwiązania. Z najbardziej popularnych, ale też niesamowicie użytecznych zabudów samochodów dostawczych służących jako mobilny warsztat jest możliwość zainstalowania miejsc na kolejny sprzęt także w osi poziomej pojazdu, a więc na podłodze lub suficie, zwiększając jeszcze bardziej przestrzeń pakową.

Zabudowy warsztatowe – podłogi, okładziny i media w autach dostawczych

Oprócz lub zamiast typowych zabudów warsztatowych, można do przestrzeni towarowej auta dodać także takie „udogodnienia”, jak montaż różnego rodzaju okładzin ściennych i podłogowych. Najczęściej wykorzystywanymi są płyty aluminiowe – antypoślizgowe pozwalające na zachowanie czystości, jak i bezpieczeństwa pracującej w samochodzie osoby. Czasami w systemie podłogowym można tez zainstalować wspomniane wcześniej moduły podwyższające podłogę, ale za to umożliwiające przechowywanie pod nią sprzętu. Stosuje się także okładziny ścienne, często w wyniku potrzeby dodatkowej izolacji. W ramach montażu zabudowy warsztatowe mogą być także wyposażone w systemy dodatkowe. Wśród nich najbardziej popularne są między innymi nagrzewnice, dzięki czemu utrzymywana odpowiednia temperatura w przestrzeni towarowej albo nowoczesne systemy oświetleniowe.