nawierzchnia mineralno żywiczna

Wykorzystanie nawierzchni mineralno-żywicznej

Mineralno żywiczna nawierzchnia to nawierzchnia, która jest wytwarzana z żywic mineralnych i jest przeznaczona do wykorzystania w budownictwie jako szalunek podłogowy lub warstwa wykończeniowa.

Naturalna nawierzchnia mineralno-żywiczna

Mineralno żywiczne nawierzchnie są często mylone z poliuretanowymi nawierzchniami, ponieważ obie są zrobione z żywic. Poliuretan jest jednak nawierzchnią syntetyczną, podczas gdy mineralno żywiczna nawierzchnia jest naturalna. Mineralno żywiczne nawierzchnie są uważane za bardziej wytrzymałe i wytrzymałe niż poliuretan, ponieważ są wykonane z naturalnych składników. Nawierzchnia mineralno żywiczna jest często używana jako szalunek podłogowy, ponieważ są odporne na ścieranie i łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu. Najczęściej używane żywice mineralne to żywice epoksydowe, które są mieszaninami epoksydowymi i żywicami mineralnymi.

Wytrzymałość nawierzchni mineralno-żywicznej

Żywice epoksydowe są uważane za wytrzymalsze i trwalsze niż żywice poliuretanowe, ponieważ są wykonane z naturalnych składników. Żywice epoksydowe są stosowane jako szalunek podłogowy, ponieważ są one łatwe w czyszczeniu i łatwe w utrzymaniu. Mineralno-żywiczna nawierzchnia podłogowa to posadzka wykonana z nawierzchni mineralnej pokrytej żywicą (np. epoksydową). Nawierzchnia taka jest jednocześnie nawierzchnią trwałą i łatwą w utrzymaniu czystości. Warto wiedzieć: Mineralno-żywiczne nawierzchnie podłogowe są bardzo trwałe. Z tego powodu normalnie wymagają wyłącznie regularnego czyszczenia i konserwacji. Nawierzchnia mineralno-żywiczna jest łatwa do utrzymania w czystości dzięki swojej strukturze i gładkości. Woda i środki czyszczące wchłaniają się w niej bez problemu. Ponadto nawierzchnia mineralno-żywiczna jest odporna na naciski i ścieranie. Jest to nawierzchnia, bardzo trwała, której nie należy przesadnie pielęgnować, dlatego że jest łatwa w utrzymaniu czystości.