Hyundai leasing

Hyundai leasing: Komu się to opłaci? 

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś wynająć samochód, musisz wziąć pod uwagę swoje osobiste cele, potrzeby i finanse. Leasing zazwyczaj ma krótszy okres niż finansowanie zakupu i jest atrakcyjny dla osób, które cenią sobie najnowsze technologie i innowacje i/lub chcą zmniejszyć wydatki na konserwację i naprawy.

Ochrona Twoich płatności

Technologia i innowacje stale się rozwijają, co oznacza, że co kilka lat będziesz mieć możliwość ulepszenia swojego pojazdu do najnowszego modelu lub wybrania czegoś zupełnie innego. Jeśli nie byłeś fanem pick-upów, teraz masz szansę wypróbować sedana. Stosunkowo krótkie okresy leasingu mylease.pl mogą również dać rosnącym rodzinom możliwość nabycia większego, bardziej mieszczącego się pojazdu. Zwykle wkład własny na zabezpieczenie leasingu jest niższy niż wkład własny potrzebny do sfinansowania zakupu tego samego pojazdu. Niektóre umowy najmu mogą w ogóle nie wymagać zaliczki. Powinieneś jednak nadal uwzględniać podatki i opłaty, które mogą zwiększyć koszt początkowy.

Jeśli zdecydujesz się na leasing, Twoje płatności mogą być niższe niż opłaty za sfinansowanie zakupu tego samego samochodu. Zamiast pokrywać odsetki i kapitał, jak ma to miejsce w przypadku finansowania, Twoje miesięczne płatności pokrywają amortyzację samochodu, czyli wartość, którą traci Twój samochód, gdy jest w Twoim posiadaniu, wraz z czynszem i innymi opłatami. W przeciwieństwie do domu, który z biegiem czasu zyskuje na wartości, wartość samochodu spada po opuszczeniu parkingu i generalnie trwa nadal. 

Co możesz zrobić z leasingowym autem?

Kiedy kupujesz samochód poprzez finansowanie, jesteś właścicielem samochodu. Zasadniczo możesz go przebudować lub dostosować według własnego uznania i jeździć nim, nie martwiąc się o przekroczenie ustalonych limitów przebiegu. Później możesz wymienić go na dealera lub przekazać swoim dzieciom. Zakup samochodu daje Ci pewne swobody i elastyczność, których nie daje leasing. Ostatecznie to ty decydujesz, którą metodę wolisz.

Wiele nowych leasingowanych pojazdów objętych jest gwarancją producenta na cały okres trwania leasingu. W ramach tego ubezpieczenia producent lub sprzedawca może wykonywać naprawy objęte ubezpieczeniem bezpłatnie (nie obejmuje szkód powstałych w wyniku wypadku). Twoja dzierżawa może obejmować wszystkie kwestie związane z konserwacją, jednak niektóre mogą ograniczać Cię do takich rzeczy, jak bezpłatna wymiana oleju. Z drugiej strony, jeśli kupisz pojazd, jesteś odpowiedzialny za wszystkie koszty konserwacji i wszystkie koszty napraw po wygaśnięciu gwarancji.