hotel pracowniczy

Zalety hotelu pracowniczego

Gdy podróżujemy, mamy możliwość skorzystać z szerokiej oferty różnego typu noclegów. Jeśli szukamy czegoś budżetowego, np. podczas rowerowej tułaczki lub musimy znaleźć nocleg w bardzo krótkim czasie, warto zerknąć także na ofertę hotelu pracowniczego, który bardzo często proponuje pokoje w bardzo dobrym standardzie i w przyzwoitej cenie.

Istnieje pewien stereotyp, że nocleg w hotelu pracowniczym wiąże się wyłącznie z niskim standardem pokoi oraz dosyć specyficzną, wąską grupą klientów. Oczywiście, nadal najliczniej w takim hotelu nocują pracownicy fizyczni, zatrudnieni do zadań sezonowych w określonym regionie, z dala od miejsca zamieszkania. Niemniej, ten stan rzeczy powoli zaczyna się zmieniać, ponieważ hotele pracownicze oferują noclegi w coraz wyższym standardzie z udogodnieniami, które można spotkać w standardowych pokojach hotelowych. A jakie są największe zalety hotelu pracowniczego?

Konkurencyjna cena

W porównaniu do cen noclegów w popularnych hotelach, zwłaszcza w dużych turystycznych miastach, oferty pokojów hotelu pracowniczego są naprawdę bardzo atrakcyjne. Taki hotel może nie jest wymyślnym architektonicznym projektem, ale jego standard pozwala na przyjemny i wygodny nocleg, z dostępem do podstawowych udogodnień, takich jak: łazienka, kuchnia, wifii czy telewizja.

Wysoki standard pokojów

Hotel pracowniczy niejednokrotnie zapewnia gościom wyższy standard pokojów niż kwatera prywatna. Są one estetyczne i zadbane, wyposażone w niezbędne meble i sprzęty. Pokoje wieloosobowe w hotelach pracowniczych zwykle wyposażone są także we wspólną kuchnię (aneks kuchenny) oraz telewizor. Są na tyle przestronne, że każdy bez problemu znajdzie dla siebie spokojne miejsce.

Lokalizacja hotelu

Hotel pracowniczy zwykle znajduje się w centrum miasta – wszystko po to, aby nocujący w nim pracownicy mogli szybko dostać się do miejsca pracy, np. na budowę. Lokalizacja hotelu pracowniczego zwykle nie jest przypadkowa – nawet jeśli znajduje się on na peryferiach miasta, będzie świetnie połączony z pozostałymi dzielnicami, dzięki komunikacji miejskiej. A gdy pracownicy będą po godzinach pracy, peryferia odwdzięczą się spokojną okolicą idealną do odpoczynku.

Elastyczny czas wynajmu

W hotelu pracowniczym pokój można wynająć zarówno na jedną dobę, jak i na więcej noclegów. Jest to więc świetna alternatywa dla kwater prywatnych oraz standardowych hoteli, które zwykle wynajmują pokoje na minimum dwie lub trzy doby. Nocleg w hotelu pracowniczym warto czasem rozważyć nie tylko podczas podróży służbowej, ale też planując weekendowy wypad do innego miasta.