hafciarka przemysłowa

Zalety hafciarek przemysłowych

Przez lata hafty wykonywano wyłącznie ręcznie. Rękodzieło prezentowało się pięknie, jednak jego koszty były zbyt wysokie, by wykorzystać je w produkcji przemysłowej. Hafty ręczne spotyka się obecnie głównie w przypadku produktów ludowych i regionalnych. Odzież jest nimi zdobiona maszynowo. Hafciarka przemysłowa jest znacznie wydajniejsza i dokładniejsza.

Hafciarki przemysłowe: Szybkie, dokładne haftowanie

Hafciarka przemysłowa to sprzęt, który jest przeznaczony do użytkowania w firmach produkujących odzież i tekstylia. Za jej pomocą nanosi się na różne materiały napisy, dekoracyjne wzory i logo marki. Maszyna pracuje szybko i umożliwia wykonywanie powtarzalnych motywów na różnych produktach. Dzięki niej haft ma taki sam kształt, wzór i kolory na każdym ubraniu, obrusie lub ręczniku. Zachowanie proporcji jest ważne w szczególności w przypadku logo, które stanowi element identyfikacji wizualnej marki.

Dokładne hafty są wykonywane przy każdej prędkości pracy maszyny. Hafciarka wykonuje liczne wzory szybko, nawet gdy cechują się dużą szczegółowością. W zależności od potrzeb firmy maszyna może posiadać różną liczbę głowic – może być ich nawet 56, jeśli poziom skomplikowania nanoszonych motywów jest wysoki.

Prosta obsługa i niska awaryjność hafciarek przemysłowych

W przypadku hafciarek przemysłowych pracownicy firmy odzieżowej nie muszą przechodzić skomplikowanego szkolenia z zakresu obsługi maszyn. Instrukcja w języku polskim ułatwia uruchomienie hafciarki, ustawienie komputera i rozpoczęcie produkcji bez popełniania wielu błędów. Maszyna pracuje niezawodnie i długo, dzięki czemu wymaga rzadkich napraw i prac konserwacyjnych.

Awaryjność hafciarek przemysłowych jest niska, dlatego korzystająca z nich firma wydaje niewielkie sumy na naprawy urządzeń. W ten sposób obniża koszty produkcji odzieży z haftem komputerowym i zwiększa swoją konkurencyjność na rynku. Hafty można dzięki temu niedrogo nanosić na odzież roboczą lub wykorzystywano w sieciowych restauracjach, na stacjach benzynowych itp.

Wytrzymałość naniesionych wzorów

Hafty wykonywane komputerowo są trwałe i odporne na intensywne użytkowanie. Odzież nimi oznakowana może być wielokrotnie prana bez ryzyka, że haft straci kolor lub kształt. Nici są odporne również na prucie i pękanie, dlatego ozdobny wzór lub logo cechują się wysoką wytrzymałością. Haftowane motywy są dzięki temu estetyczne nawet po wielu miesiącach użytkowania odzieży, pościeli lub innych tekstyliów. Ponadto haft można wykonać na różnych produktach, co zwiększa możliwości jego wykorzystania w branży odzieżowej.