branża wynajmu sprzętu budowlanego

Wypożyczanie sprzętu, transport, obsługa i pomoc przy awariach. Na co może liczyć klient?

Klienci wypożyczalni sprzętu mogą liczyć na ich wszechstronne wsparcie. Dostępni są nawet operatorzy bardziej zaawansowanych maszyn.

Renomowane wypożyczalnie oferują sprzęt i usługi dodatkowe. Dzięki temu przedsiębiorca otrzymuje kompletną pomoc. Na liście usług dodatkowych jest m.in. doradztwo techniczne, serwis, przewóz sprzętu, mycie maszyn oraz montaż i demontaż (np. kiedy mowa o wynajmie rusztowań czy wynajmie kontenerów), sprzątanie, a także ochrona.

Sprzęt można odebrać osobiście lub zlecić jego transport we wskazane miejsce. Opłata zależy od odległości i rodzaju transportowanej maszyny.

Jednak na tym nie koniec. Na placu budowy nie wszystko można przewidzieć. Dlatego dobre wypożyczalnie starają się wczuć w potrzeby klientów. Branża wynajmu jest bardzo elastyczna jeśli chodzi o zaspokojenie potrzeb osób i firm, które korzystają z wypożyczonego sprzętu.

W przypadku awarii – o ile nie wynika ona z nieprawidłowego użycia maszyny – fachowcy z wypożyczalni naprawią urządzenie na miejscu. Jeśli nie jest to możliwe, zepsuty sprzęt będzie wymieniony. Zazwyczaj użytkownik nie zapłaci za czas przestoju spowodowany awarią. Dzięki temu straty wynikające z nieprzewidzianych wydarzeń są zminimalizowane.

Wiele firm wynajmujących sprzęt pomaga w serwisowaniu maszyn w weekendy i święta. Jeśli przedsiębiorca wie, że będzie potrzebował takiej usługi powinien wcześniej powiadomić o swoich planach wypożyczalnię.

Wynajem specjalistycznych maszyn

Wynajem maszyn budowlanych, rolniczych czy też maszyn czyszczących, to oferta skierowana do szerokiego kręgu przedsiębiorców. Z zasady osoba wynajmująca sprzęt musi mieć przeszkolonych pracowników, którzy mają odpowiedni uprawnienia do obsługi maszyn budowlanych, maszyn rolniczych lub innych.

Jednak wynajmując dźwigi lub zaawansowane technologicznie urządzenia przedsiębiorca nie jest pozostawiony sam sobie.

Wiele firm oferują kompleksową pomoc swoim klientom. Wypożyczalnie zapewnią nie tylko montaż np. rusztowań. Można również wynająć urządzenie wraz z odpowiednio wykwalifikowanym operatorem. Tak jest np. kiedy w grę wchodzi wynajem dźwigu.

W branży wynajmu można też znaleźć usługę ubezpieczenia dedykowanego wypożyczonym maszynom. Dzięki temu przedsiębiorca czy osoba prywatna nie poniesie straty w przypadku np. dewastacji sprzętu przez osoby trzecie, pożaru, powodzi czy też kradzieży.