branża wynajmu kontenerów

Wynajem kontenerów – na jakich zasadach i dla kogo

Wypożyczanie kontenerów to ważny segment branży wynajmu. Co ciekawe, kontenery sprawdzą się nie tylko na budowie. Służą również jako stróżówki, pomieszczenie biurowe, magazyny, toalety czy nawet funkcjonalne szkolne klasy lub dach nad głową na działce rekreacyjnej.

Wypożyczalnie sprzętu oferują nie tylko ciężkie maszyny budowlane (koparki, koparko-ładowarki, walce), rusztowania czy też agregaty lub zaawansowane technologicznie urządzenia (np. dźwigi). Branża wynajmu to również możliwość wypożyczenia kontenerów.

Kontenery są nieodłącznym elementem prawie każdej większej budowy. Jednak ich zastosowanie nie ogranicza się do inwestycji drogowych czy deweloperskich. Kontenery świetnie sprawdzą się na parkingach, magazynach oraz przy szkołach lub przychodniach.

Wynajem kontenerów. Co trzeba wiedzieć

Dzięki kontenerom bardzo szybko można stworzyć zaplecze dla pracowników na budowie, zorganizować biura administracyjne czy też magazyn na maszyny lub materiały.

W zależności od przeznaczenia, przedsiębiorcy, urzędy i prywatne osoby mają do dyspozycji różnego rodzaju kontenery.

Na liście znajdziemy m.in.:

  • wynajem kontenerów biurowych (pod biuro, sklep, szkolną klasę, szatnię, stołówkę czy punkt medyczny),
  • wynajem kontenerów socjalnych (pomieszczenia dla np. robotników),
  • wynajem kontenerów sanitarnych (toalety, również z bieżącą wodą),
  • wynajem kontenerów łazienkowych,
  • wynajem kontenerów morskich (do transportu maszyn, materiałów),
  • wynajem kontenerów: portierni, wartowni, kas biletowych, chłodniczych,
  • wynajem kontenerów rekreacyjnych (np. z tarasem, do postawienia na działce),
  • wynajem kontenerów stacji paliw,
  • wynajem kontenerów mobilnych (do przewozu na przyczepie, wyposażonych w toalety, szafki, aneks kuchenny).

Kontenery często oferowane są w opcji modułowej – można je łączyć w zależności od potrzeb. Dostępne są zestawy piętrowe, z tarasami oraz schodami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Zazwyczaj można skomponować zestawy kontenerów o wysokości do trzech kondygnacji.

Na jakich warunkach wynajmowane są kontenery?

Wypożyczalnie, przynajmniej te renomowane, działają bardzo elastycznie. Potencjalni klienci mogą wynająć pojedynczy kontener lub całe zestawy kontenerów. Czas wynajmu można dopasować do swoich wymagań. Podobnie, jak w przypadku innego rodzaju sprzętu z branży wynajmu, w grę wchodzi wypożyczenie krótko i długoterminowe.

Wynajem kontenerów ma wszystkie zalety związane z wypożyczaniem sprzętu. Klienci nie muszą wydawać pieniędzy na rzeczy, które posłużą im tylko na czas np. budowy. To również ciekawa alternatywa dla tradycyjnych budynków biurowych lub budynków tymczasowych.

Na tym nie koniec. Wypożyczalnia służy pomocą przy transporcie i montażu kontenerów, wykona również zlecenie z indywidualną aranżacją np. wewnętrznego wyposażenia.