wynajem autokarów warszawa

Wynajem autokarów w Warszawie – ile to kosztuje?

Wynajęcie autokaru jest często bardzo wygodnym sposobem na podróżowanie dla większych, mniej lub bardziej zorganizowanych grup. Przewóz ludzi za granicę, transport klasy na wycieczkę szkolną, czy po prostu konieczność przewiezienia kilkudziesięciu osób z punktu A do punktu B w jakimkolwiek celu – w takich okolicznościach autokary sprawdzają się wręcz znakomicie. Ile jednak może kosztować wynajem takiego pojazdu i od czego zależy końcowa cena takiej usługi?

Wynajem autokarów w Warszawie – co wpływa na cenę?

Istnieje naprawdę wiele zmiennych, które mają bezpośrednie oddziaływanie na ostateczną cenę najmu. W pierwszej kolejności trzeba wziąć pod uwagę liczbę pasażerów, od której zależy, w jak duży autokar będziemy musieli się zaopatrzyć. Największe pojazdy oferowane przez wszelakie firmy trudniące się w wypożyczaniu autokarów przystosowane są do przewozu maksymalnie 50 osób. Jeżeli grupa liczy więcej pasażerów, być może będziemy zmuszeni do wynajęcia dwóch autokarów.

Jeżeli chodzi o wynajem autokarów Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele firm oferujących sporo rozmiarów autokarów. Dzięki temu bez problemu natrafimy na pojazd, który spełni nasze potrzeby w stu procentach.

Należy również pamiętać, że koszt najmu wzrośnie w przypadku wybrania autokaru z większą liczbą udogodnień, jak głośniki, telewizor czy toaleta. Nie można oczywiście zapomnieć o kierowcy, który za przewóz ludzi także otrzymuje wynagrodzenie. Wszystkie wymienione wyżej rzeczy w największym stopniu wpływają na końcową cenę wynajmu autokaru.

Ile orientacyjnie może kosztować wynajem autokaru w Warszawie?

Ostateczna cena wynajmu bardzo często jest wyliczana indywidualnie w zależności od oczekiwań klienta, liczby pasażerów oraz dystansu, jaki musi przemierzyć kierowca. Trudno jest więc podać dokładne ceny wynajmu autokarów, szczególnie iż każda firma posiada swój własny cennik, na którym bazuje proponując kwotę, jaką trzeba zapłacić za wynajem. Można jednak pobawić się w szacunki i podać przybliżony koszt takiej operacji.

Najczęściej stosuje się dwa rodzaje wyliczania kosztu wynajmu autokaru w Warszawie – za dzień lub w przeliczeniu na kilometry. Ta druga opcja sprawdza się najlepiej w momencie, gdy musimy wynająć autokar na krótszą trasę. Opłata dzienna sprawdzi się najlepiej na dłuższych dystansach. Cena zależy także od wielkości autokaru.

W ten oto sposób specjalistyczne strony podają, iż jeżeli chodzi o koszt wynajmu autokaru w przeliczeniu na jeden kilometr w Warszawie możemy nastawiać się na stawkę 2-4 złote za 1 km. Jeżeli zaś chodzi o stawkę w taryfie dziennej, koszty oscylują w granicach 1000 – 1500 złotych.