systemy audio video

Wykorzystanie systemów audiowizualnych w biznesie

Współczesny biznes korzysta z wielu narzędzi pozwalających na uatrakcyjnienie oferty, szkoleń i organizowanych konferencji. Wyposażenie nowoczesnych sal konferencyjnych już daleko wykracza poza meble – dzisiaj koncentruje się wokół inteligentnej technologii. Co konkretnie pozwala podnieść jakość codziennej pracy? Jak rozwiązania do zarządzania obiektem wpływają na wizerunek marki oraz jej codzienne funkcjonowanie? Wyjaśniamy!

Zintegrowane zarządzanie obiektem

Oszczędność czasu i intuicyjna obsługa – zintegrowane systemy zarządzania obiektem pozwalają osiągnąć liczne korzyści. Odczujesz je zarówno w codziennej pracy, jak i okazjonalnie, przy organizacji eventów biznesowych – konferencji, szkoleń, spotkań, negocjacji. Sala wyposażona w nowoczesne systemy audio video pozwoli Ci przeprowadzić prezentację w dynamiczny sposób, bez stresu o przerwy w łączności czy inne czynniki powodujące dyskomfort uczestników. To możliwe, gdy zastosujesz zintegrowane elementy regulujące:

  • stopień nasłonecznienia pomieszczenia (regulacja rolet, sterowanie światłem),
  • temperaturę pomieszczeń,
  • wyświetlanie prezentacji (współdzielenie ekranu, prezentowanie obrazów z różnych źródeł, bezprzewodowe udostępnianie treści z urządzeń mobilnych – smartfon, laptop, tablet).

Cyfryzacja firm sprawia, że wiele procesów, które wcześniej sprawiały trudności lub były problematyczne ze względu na swoją częstotliwość czy poziom komplikacji, sprawia, że obecnie można cieszyć się automatyzacją, czyli przyspieszeniem i ułatwieniem codziennych oraz okazjonalnych zadań.

Konferencje – przyjemne i profesjonalne

Prelegenci zazwyczaj muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Obawa o jakość obrazu i jego wyświetlanie, nagłośnienie, temperaturę w sali zdecydowanie obniża ich komfort, pewność siebie, a czasem też jakość prezentacji. Za sprawą nowoczesnych systemów można znacznie łatwiej kontrolować otoczenie – czasem tylko jednym przyciskiem. Mając do dyspozycji przejrzysty, intuicyjny panel sterowania i możliwość swobodnego, precyzyjnego sterowania oświetleniem, temperaturą, obrazami z prezentacji zdecydowanie pozytywnie wpływa na jakość wystąpień publicznych.

Gdzie wdrożyć nowoczesne systemy audio video?

Systemy audio video znajdują dzisiaj szereg zastosowań. Coraz więcej obiektów, które chcą uchodzić za nowoczesne i atrakcyjne dla organizujących konferencje czy szkolenia decyduje się na wdrożenie technologii audiowizualnych. Zaliczają się do nich hotele, centra konferencyjne, wykładowe, centra operacyjne, biura. Mogą to być zarówno obiekty o profilu biznesowym, ale też inne, które niejako obok swojej podstawowej działalności prowadzą wynajem sal konferencyjnych lub szkoleniowych.

Jak unowocześnić obiekt i wdrożyć w nim systemy audiowizualne?

Niemal każdy obiekt, nawet ten, który od początku nie był wyposażony w systemy audio video można unowocześnić. Wymaga to jednak współpracy z firmą, która kompleksowo projektuje oraz wykonuje instalacje. Cały proces jest wieloetapowy, co szczególnie ważne dla spersonalizowanej obsługi skoncentrowanej na indywidualnych potrzebach inwestora.

Prace w obiekcie obejmują zazwyczaj:

  • audyt,
  • analizę potrzeb, możliwości i ograniczeń,
  • spersonalizowany projekt,
  • tworzenie treści,

Z systemów komunikacji wizualnej i audio w najnowocześniejszej formie mogą skorzystać wszyscy, bez względu na to, jaki biznes i gdzie prowadzą. Oferta firm zajmujących się cyfrową transformacją biznesu jest kierowana do sklepów i sieci detalicznych, przedsiębiorstw produkcyjnych i przemysłowych, korporacji, hoteli, centrów konferencyjnych, banków, kasyn. Jeżeli czujesz, że dla Twojego przedsiębiorstwa nowoczesne systemy wizualizacji danych to szansa na rozwój, lepsze zarządzanie, zwiększenie zasięgów i poprawienie ogólnej komunikacji, to nie zwlekaj ze znalezieniem specjalistów. Zazwyczaj pierwsze spotkanie jest niezobowiązujące, a polega na rozpoznaniu potrzeb i wstępnym zaplanowaniu działań.