serwis tir

Wydłuż życie ciężarówki i znajdź niezawodny serwis – tir, śmieciarka, betoniarka

Ciężarówki są absolutną podstawą wielu europejskich firm. Polegamy na branży transportu ciężarowego, aby bezpiecznie dostarczać towary do naszych supermarketów i sprzedawców detalicznych, zachowując jednocześnie efektywne czasy dostaw. By taki pojazd mógł służyć przez lata, musi raz na jakiś czas odwiedzić serwis. Tir będący aktualnie najpopularniejszym środkiem transportu wielu produktów, musi pozostać niezawodny.

Regularne serwisowanie tira

Ciężarówki przewożą ciężkie ładunki, spędzają więcej czasu w drodze i częściej niż zwykłe pojazdy stoją w korku. Z tego względu wymagają usług serwisowych częściej niż zwykłe auta. Regularne serwisowanie tira to absolutna konieczność, aby Twój pojazd był bezpieczny na drodze i zawsze w nienagannym stanie.

Niektóre typowe problemy, z jakimi spotykają się kierowcy ciężarówek, obejmują przegrzewanie się silnika, awarię rozrusznika, problemy z hamulcami i niedopompowane opony. Gdy pojawiają się te problemy, nie tylko stanowią niedogodność dla kierowców, ale także zagrażają życiu kierowcy i innych osób na drodze. Rezerwacja regularnego serwisu oznacza, że mechanik ciężarówki może sprawdzić wszystkie elementy pojazdu i dokonać niezbędnych napraw, aby utrzymać pojazd w dobrym stanie. Mechanicy samochodów ciężarowych mogą często identyfikować problemy z pojazdem, zanim staną się one większymi problemami, jednocześnie podejmując środki zapobiegawcze, aby utrzymać pojazd w optymalnym stanie.

Niezależnie od tego, czy jest to serwis dla lekkich, czy ciężkich samochodów ciężarowych, wszystkie pojazdy wymagają wymiany oleju, sprawdzenia przekładni i płynu chłodzącego oraz oceny osiowania kół. Przestrzeganie tych kontroli pomoże Ci w pełni wykorzystać potencjał pojazdu.

Odciążenie dla tira i Twojej kieszeni

Działania zapobiegawcze pomogą zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, ponieważ potencjalne problemy są identyfikowane, zanim się pogorszą lub spowodują poważniejsze uszkodzenia. Tiry są spisywane na duże zużycie, ponieważ przewożą ciężkie ładunki i przejeżdżają więcej kilometrów niż jakikolwiek inny pojazd w różnych warunkach pogodowych i drogowych. Jeśli zużycie jest ignorowane, ryzykujesz, że stanie się to trudną i bardziej kosztowną naprawą. Nie warto czekać do chwili, aż tir zacznie sam sygnalizować, że coś jest nie tak. Warto przeprowadzać rutynowe kontrole, aby zaoszczędzić sobie przyszłego stresu i dużo większych wydatków.