przedszkole Białołęka

Wybór przedszkola – na co powinni zwracać uwagę rodzice?

Wybór odpowiedniego przedszkola to pierwsza niezwykle ważna decyzja zarówno dla samego malca, jak i jego rodziców. Nic więc dziwnego, że Ci drudzy starają się wybrać placówkę zapewniającą jak najlepsze warunki dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zastanawiasz się, jakimi czynnikami należy kierować się przy wyborze? Przedstawiamy kilka najważniejszych aspektów, które decydują o dobrym przedszkolu.

Publiczne czy prywatne przedszkole?

Pytanie, które rodzi się w głowie każdego rodzica posyłającego dziecko do przedszkola dotyczy rodzaju placówki – wybrać publiczną czy prywatną? W tym przypadku duże znaczenie będzie mieć nasz budżet. Jeśli jesteśmy w stanie ponosić wydatki związane z wszystkimi kosztami, warto postawić na przedszkole Białołęka, które na tle pozostałych placówek w tej dzielnicy Warszawy wyróżnia się indywidualnym podejściem i ofertą obejmującą dwujęzyczne nauczanie.

Oferta edukacyjna przedszkola

Zanim zapiszesz dziecko do przedszkola, które wpadło Ci w oko, koniecznie zwróć uwagę na ofertę edukacyjną. Przedszkole nie powinno być wyłącznie miejscem do zabawy, jak jeszcze dekadę temu uważało wiele osób. Wiek, w którym jest Twój malec to idealny czas na poznawanie świata. To właśnie teraz Twoje dziecko chłonie wiedzę, a przy tym sprawia mu to ogromną przyjemność. Co najważniejsze, wiedza powinna zostać przekazana przez opiekunów w interesującej dla nich, zabawnej formie. Coraz większa liczba przedszkoli w swojej ofercie ma naukę języka angielskiego, zajęcia logopedyczne, czy zajęcia sportowe. Takie urozmaicenie pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał drzemiący w najmłodszych. Dodatkowo rodzice odbierający dzieci z przedszkola o bogatej ofercie edukacyjnej nie muszą zastanawiać się nad zajęciami po południu czy wieczorem.

Indywidualne podejście w przedszkolu

Każde dziecko jest inne. Wiedzą o tym nie tylko rodzice, ale również dobrzy opiekunowie pracujący w przedszkolu. Upewnij się więc, że jeśli Twoje dziecko nie będzie chciało uczestniczyć w poszczególnych aktywnościach, opiekunowie mają w zanadrzu inne formy spędzania czasu. Indywidualne podejście do każdego dziecka powinno być również zapewnione przez niezbyt liczne grupy. Dzięki temu opiekunowie szybko zauważą i zareagują, kiedy jedno z dzieci daje sygnał, że coś jest nie tak.

Godziny otwarcia przedszkola

Godziny otwarcia przedszkola to aspekt niezbyt istotny dla dzieci, ale jego rodziców już tak. W pierwszej kolejności warto szukać przedszkoli w najbliższej okolicy i poznawać ich ofertę oraz podejście do przedszkolaków. Dlaczego lokalizacja i godziny otwarcia są tak ważne? Wielu rodziców decyduje się na posłanie dziecka do przedszkola, by ponownie powrócić do pracy czy innych obowiązków. Nieodpowiednie godziny lub zbyt duża odległość od domu do placówki może sprawić, że każdy poranek będzie przypominał wyścig rodzący mnóstwo stresu. Ten z kolei odczuwają nie tylko rodzice, ale również dzieci. Dużo rozsądniej jest wybrać przedszkole w najbliższej okolicy o dogodnych dla siebie godzinach otwarcia, tak aby mieć spokojne poranki.

Zaufaj pierwszemu wrażeniu

Nie warto zapisywać dziecka do przedszkola, którego nigdy dotąd nie widzieliśmy na oczy. Choć opisy na stronie internetowej i zdjęcia mogą nam wiele powiedzieć, nigdy nie oddadzą w pełni rzeczywistości. Warto również wspomnieć o przeczuciu, które ma każdy rodzic. Dzięki niemu wie on doskonale czy w danym miejscu jego dziecko będzie się dobrze bawić, czy zwyczajnie się nudzić. Na obejrzenie placówki warto wziąć ze sobą nawet malca, tak by móc odczytać emocje malujące się na jego twarzy po zetknięciu z atmosferą przedszkola.

Podczas wizyty w przedszkolu możemy także zwrócić uwagę czy  jest to miejsce bezpieczne dla dzieci i wyposażone w odpowiedni sprzęt oraz materiały edukacyjne. Zwróć uwagę czy szatnie, sale, korytarze i łazienki są estetyczne oraz czy posiadają odpowiednią wentylację. W przedszkolu nie powinno również zabraknąć monitoringu i zabezpieczeń w drzwiach i furtkach.