wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość – czym jest i jak wykorzystać jej potencjał?

We współczesnym biznesie liczy się nie tylko co sprzedajesz, ale też sposób, w jaki prezentujesz swoje towary czy usługi. Przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po nowinki technologiczne i tak, wcześniej czy później trafiają na wirtualną rzeczywistość. Czym jest virtual reality? Z pomocą jakich narzędzi można ją kreować? I wreszcie, jakie jest wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości w praktyce? 

W jaki sposób wybić się na tle konkurencji i zaprezentować swoje oferty czy usługi w sposób bardziej dynamiczny, ciekawy, przykuwający uwagę? Z pomocą przychodzą takie akcesoria jak gogle VR do telefonu i do PC. Ukazują one obraz 2D jako trójwymiarowy, co sprawia, że świat fikcyjny jest prezentowany maksymalnie realistycznie. Doznania odbiorców są dzięki temu bardziej naturalne i zwielokrotnione. Jednak osiągnięcie takiego efektu nie jest łatwe.

Virtual reality, czyli wirtualna rzeczywistość w biznesie

Do pewnego czasu virtual reality miała główne zastosowanie w rozrywce. Pozwalała czerpać większą przyjemność z gier i filmów, jednak dość szybko jej zasięg został rozszerzony na działalność turystyczną, artystyczną, kulturową, naukową i biznesową. Okazuje się, że w ten sposób można bardzo ciekawe prezentować ofertę, aby osoby, które są oddalone od nas o dziesiątki czy setki kilometrów mogły pełniej przeżywać to, co chcemy im pokazać. Taka forma promocja doskonale sprawdza się np. przy sprzedaży nieruchomości, gdzie wirtualne spacery stają się standardem.

Zastosowania wirtualnej rzeczywistości są szerokie i widać, że kreowanie oraz odbieranie przestrzennych obrazów ma przed sobą świetlaną przyszłość. Wiąże się to nierozłącznie z dynamicznym rozwojem przemysłu technologicznego, a konkretniej narzędzi pozwalających na odbieranie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Gogle VR – czy warto?

Gogle VR pod względem konstrukcji można porównać do gogli narciarskich. W zależności od modelu (gogle VR do komputera, telefonu, konsoli) mają one dwa wyświetlacze lub jeden, ale podzielony na pół. Obraz jest przekazywany przez soczewki, a ten odbiera go jak trójwymiarowy. Przy pomocy okularów do wirtualnej rzeczywistości można oglądać produkcje nagrane kamerami sferycznymi. Są to np. reklamy, prezentacje, dostępne usługi czy produkty przedstawiane w formie dynamicznej. Jest coraz więcej przykładów wirtualnej rzeczywistości, więc prawdopodobnie również w Twojej branży ma sens zwrócenie się ku nowoczesnemu marketingowi.