Mazury hotele

Wakacje w Polsce? Najlepiej na Mazurach!

Kiedy przychodzi pora wybrać cel wakacyjnej podróży, zastanawiamy się czy będą to góry czy morze. Zapominamy o pięknej krainie jezior i przyrody jaką są Mazury. Jest to najlepsze miejsce, aby odciąć się od codziennego zgiełku miasta i zrelaksować się na łonie natury w towarzystwie rodziny i przyjaciół.

Dlaczego urlop na Mazurach jest lepszy od innych?

Niekiedy można spotkać się z przekonaniem wczasowiczów, że Mazury to camping, spanie pod namiotem i bycie w stałym kontakcie z florą i fauną. Oczywiście, można zorganizować swoje wakacje w ten sposób, ale można też zatrzymać się w hotelu ze spa i korzystać z mazurskich atrakcji, ale w wyznaczonym przez siebie czasie. Nikt nie powiedział, że musimy spać w lesie. Wpisując w wyszukiwarkę ’Mazury hotele’ bez wątpienia znajdziemy odpowiednie miejsce dla siebie.

Mazury od typowych miast turystycznych odróżnia to, że nie są nastawione na usilne pozyskiwanie zainteresowania wszystkich przejezdnych. Jest to miejsce, w którym naprawdę można się zrelaksować i pozwolić sobie zwolnić na moment. Przepełnione plaże lub tłoczne szlaki odbierają radość z wypoczynku, a więc lgniemy do miejsc, które staną się chwilową oazą dla naszego ciała i umysłu. Ponadto, na Mazury nie ma sezonu – jechać można tam o każdej porze roku bez obawy o to, że nie będą dostępne jakiekolwiek atrakcje. Mazury i ich naturalne zasoby co sezon przygotowują malownicze krajobrazy, które warto zobaczyć zarówno latem, jak i jesienią.

Hotel już jest – czas na mazurskie atrakcje

Zajęcie dla siebie znajdą zarówno osoby dorosłe, jak i najmłodsi. Lista atrakcji dla każdej grupy wiekowej jest bardzo długa, natomiast warto sporządzić plan zwiedzania, który będzie odpowiadał każdemu pokoleniu. Nieważne do którego regionu zamierzamy się udać, zawsze będzie z czego wybierać.

Co powiesz na żeglugę?

Nie istnieje miejsce, które bardziej sprzyjałoby temu zajęciu. Prawie w każdym porcie funkcjonuje szkółka, która pod swoje skrzydła przyjmie nawet najmniej doświadczonych. Nie dość, że jest to znakomita atrakcja dla dzieci, jest to niepowtarzalna okazja by zdobyć doświadczenie żeglarskie i wykorzystać je kolejnego lata. To praktyka, którą warto doskonale opanować, a by to zrobić, warto wziąć wszystkie wskazówki pod uwagę i działać zgodnie z instrukcjami doświadczonej załogi. Może stać się to sportem rodzinnym i powodem, by częściej razem spędzać czas.

ZOObcowanie ze zwierzętami

Nie trzeba koniecznie być dzieckiem, by ucieszyć się na widok niespotykanego rogacza. Na Mazurach funkcjonują rezerwaty, w których można spotkać wiele zwierząt, o których dotychczas dowiadywaliśmy się na lekcjach biologii. Poza lamami, dzikami i jeleniami, z bliska można przyjrzeć się kozom, osłom, wydrom, gronostajom czy tarpanom.

Western na Mazurach

Nie da się pominąć faktu, że Mazury oddają klimat Dzikiego Zachodu. Niezamieszkałe tereny, dzikie zwierzęta i nieodkryte leśne lądy sprawiają, że przyjezdni czują się, jakby cofnęli się do XIX wieku. Miasteczko Mrongoville to odzwierciedlenie miasteczka Dzikiego Zachodu. Często staje się ono większą atrakcją dla starszych niż młodszych, ale w każdym wieku można poczuć się jak kowboj.

Muzea

Gdy pogoda przestanie dopisywać lub zmusi nas do zmiany planów, można wybrać się do muzeum. Na terenie całych Mazur czynnych jest wiele skansenów i muzeów, które warto w takiej sytuacji odwiedzić. Często odwiedzanym jest Muzeum Bitwy pod Grundwaldem, Sprzętu Wojskowego, Archeologiczno-Historyczne, czy Militariów.

Wybierz Mazury i hotel w zasięgu świetnych atrakcji

Niezaprzeczalnym atutem urlopu na Mazurach jest to, że miejsce na wypoczynek znajdzie się dla każdego. Mowa tu nie tylko o ucieczce od cywilizacji i zaszyciu się gdzieś na łonie natury, ale też o dzieciach i seniorach. Hotele dostosowane są do potrzeb nawet tych najbardziej wymagających, a udogodnienia oferowane w pensjonatach sprawią, że Twój urlop stanie się stuprocentowo beztroski. Nie pozostaje nic innego jak rozpoczęcie planowania następnych wakacji. Może tym razem będą to Mazury?