Voucher turystyczny dla wszystkich

Voucher turystyczny dla wszystkich – dowiedz się, jak go zdobyć

Voucher turystyczny w większości kojarzy nam się z bonem turystycznym w ramach tarczy antykryzysowej związanej z koronawirusem. Musicie jednak wiedzieć, że w obrocie są również inne vouchery turystyczne np. TUI, ITAKA czy vouchery turystyczne w ramach regionalnych akcji promocyjnych – i to na nich się dzisiaj skupimy.

 

Voucher turystyczny – co to jest?

Voucher turystyczny, na którym się dzisiaj skupimy jest formą promocji, zaproponowaną przez organizacje turystyczne. Celem tego przedsięwzięcia jest wspieranie różnorodnych działalności turystycznych – np. działalności hoteli, gastronomii czy nawet wycieczek i imprez. W akcji mogą wziąć udział wszystkie osoby i firmy związane z tą branżą. Organizatorem tej akcji jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Warunkiem udziału w tym przedsięwzięciu jest oferowanie swoich produktów po cenie niższej niż w regularnej ofercie.

Voucher turystyczny powinien zawierać dokładny opis oferty, cenę, termin ważności oraz warunki jego zakupu.

Voucher turystyczny na prezent

Voucher turystyczny na prezent to zawsze dobry pomysł. Nie każdy jednak można wykorzystać w ten sposób. Takie bony można kupić na popularnych stronach internetowych, które prowadzą sprzedaż voucherów turystycznych.

Zaproponowany voucher turystyczny może być pomysłem na prezent zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Z całą pewnością będzie to nieszablonowy pomysł, który ucieszy każdego. W akcji biorą udział organizacje takie jak:

  • ponad 40 hoteli m.in. we Wrocławiu, Polanicy czy Dolinie Baryczy;
  • ponad 10 restauracji, m.in. w zamkach w Kliczkowie;
  • około 30 różnych atrakcji turystycznych, m.in. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, 3-dniowa wycieczka w Bory Dolnośląskie czy Podziemne Miasto Osówka.

Voucher turystyczny dla dzieci

Zaproponowany Voucher turystyczny może być przeznaczony na atrakcje dla dzieci, jak i dla dorosłych. Mogą to być aktywności związane z atrakcjami turystycznymi, restauracjami czy nawet noclegami w hotelach. Nie mamy tutaj żadnych wykluczeń, jak to było w przypadku vouchera turystycznego w ramach tarczy rządowej – może skorzystać z niego każdy. Jedną z ciekawych atrakcji dla dzieci, którą można kupić w ramach vouchera turystycznego jest Hydropolis we Wrocławiu. Miejsce to jest jedyny tego rodzaju miejscem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie.