samochody premium

Volvo S60 to nowa generacja samochodów luksusowych

Najnowsze Volvo S60 łączy w sobie sportowy styl i dobrze znany kształt sedana. Model ten stanowi kompromis pomiędzy elegancką limuzyną a silnym charakterem SUVA-a. Moc silnika połączona została z nowoczesną technologia i ułatwieniami w prowadzeniu S60 na drodze.

Nie taki zwykły sedan

W nowym Volvo S60 nie znajdziemy już silnika z dieslem. Polityka firmy stawia na ekologiczne rozwiązania. Dlatego wyposażono go w hybrydowy układ napędowy T8 oraz napęd AWD. Dzięki temu rozwiązaniu łączna moc silnika wynosi 415 KM. Samochód premium Volvo S60 dostępny jest w wersji R-Design i Inscription. Nowa, trzecia generacja sedana S60 z pewnością wyróżnia się na ulicy. Linia nadwozia jest płynna i nie przesadnie zaprojektowana. Zapewnia komfortową jazdę po każdej drodze.

Poznaj hybrydowy S60 Recharge

Silnik Diesla w najnowszych modelach Volvo odszedł w zapomnienie. Volvo S60 został wyposażony w napęd hybrydowy typu plug-in. Dzięki temu generuje mało spalin, ale jednocześnie nie oznaczało to wcale utraty jego mocy. Dzięki zamontowanej trakcji e-AWD auto zyskało sporą moc i duże przyśpieszenie. System plug in przy pełnym naładowaniu w trybie elektrycznym nie emituje żadnych spalin.

Zaawansowany system unikania kolizji

Samochód premium, jakim jest bezapelacyjnie Volvo S60 posiada nowoczesny system unikania kolizji na drodze. System ostrzegania o martwym polu i znajduje się w lusterkach pojazdu. Przy manewrze zmiany pasu na drodze, gdy samochód wyprzedany znajduje się w martwym polu, układ ostrzegania (BLIS) delikatnie wpływa na ruchy kierownicy wymuszając powrót na prawidłowy pas ruchu. Podobnie działa układ ostrzegania o ruchu poprzecznym. Wspomaga on układ kierownicy przy cofaniu i wyjeżdżaniu z parkingu przy ograniczonej widoczności. Zaawansowana technologia wykrywa pojazd przejeżdżający z tyłu i może włączyć automatycznie hamowanie w samochodzie premium S60, aby zapobiec kolizji.

Bezpieczeństwo na drodze i czyste powietrze w kabinie S60

Napęd na cztery koła oraz nowoczesna technologia wspomagania kierownicy pomagają zwiększać bezpieczeństwo na drodze. S60 niestraszne są opady śniegu, deszczu czy oblodzona droga.

Volvo zadbało także o czyste powietrze nie tylko na, zewnątrz, ale i wewnątrz pojazdu. Samochód premium S60 posiada zaawansowany filtr kabinowy. Nowoczesny system wentylacji eliminuje do 95% cząsteczek stałych PM 2,5 z powietrza. Zdrowsze powietrze to większy komfort jazdy i mniej alergenów.