dentysta Łódź

Usługi stomatologiczne – tym zajmie się dentysta

Do dentysty zgłaszamy się nie tylko wtedy, gdy odczuwamy ból i dyskomfort w jamie ustnej. Specjalista ma znacznie szerszy zakres kompetencji i pomoże Ci również w innych aspektach – leczeniu chorób błony śluzowej, diagnozowaniu zaburzeń narządów żucia czy wybielaniu zębów, abyś uzyskał słynny Hollywood Smile. Dobrze wykonane zabiegi mają ogromny wpływ zarówno na Twój codzienny komfort, jak również wygląd, a nawet stan zdrowia. Poznaj bardziej i mniej popularne usługi stomatologiczne.

Podstawowe usługi, które świadczy dentysta w Łodzi

Wśród podstawowych usług, które świadczą gabinety stomatologiczne w całej Polsce, są przeglądy i badania kontrolne. Gdy szukasz specjalisty w swoim mieście i wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „dentysta Łódź” http://www.sanacja.lodz.pl/ zyskujesz dostęp do bardzo bogatej oferty zabiegów dentystycznych. Wśród nich jest stomatologia zachowawcza, czyli podstawowe usługi diagnostyczne, edukacyjne (praktyczny i indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej) oraz dokładne oczyszczanie. Często, okazuje się, że pacjenci deklarujący sumienne czyszczenie zębów w praktyce robią to mało starannie lub złą techniką. Bywa też tak, że nawet najbardziej dbający o higienę jamy ustnej ludzie mają problemy z ubytkami, przebarwieniami, nadwrażliwością dziąseł. To kwestia genetyki, złej diety i wielu innych czynników środowiskowych. W trosce o zdrowe i piękne zęby trzeba pamiętać o:

  • regularnych przeglądach stomatologicznych,
  • higienie i profilaktyce stomatologicznej – ozonowaniu, fluorowaniu, piaskowaniu, usuwaniu kamienia nazębnego,
  • zbilansowanej diecie ograniczającej wino, kawę, papierosy i inne używki zostawiające na zębach ślady i przebarwienia.

Leczenie zębów u dentysty

Zdarzyło Ci się zapomnieć o wizycie u dentysty? A może pilnujesz regularnych kontroli i dbasz o zęby, ale mimo wszystko cierpisz z powodu itp. pojawiających się ubytków i nawracających infekcji jamy ustnej? Czasem domowa pielęgnacja to za mało, aby zachować zdrowy i lśniący uśmiech. Jednak szybka i dokładna diagnostyka umożliwia wczesne wykrywanie problemów i skuteczne ich leczenie.

Kluczowe jest dobranie indywidualnej terapii – w mniej zaawansowanych ubytkach stosuje się wypełnienia kompozytowe. W bardziej złożonych, rekomenduje się leczenie kanałowe, w tym zabiegi endodontyczne pod mikroskopem. Warto działać szybko i nie odkładać wizyty u specjalisty. Im szybsza reakcja i podjęte działania, tym większa szansa na to, że zęba uda się uratować, zachować w całości i ochronić przed ekstrakcją.

To jeszcze nie wszystko, bo już od dawna wiadomo, że choroby dziąseł oraz zębów, wszelkie stany zapalne i inne zmiany w obrębie jamy ustnej wpływają negatywnie na cały organizm. Mogą wywoływać wiele niepożądanych reakcji i obniżać Twój komfort oraz samopoczucie. Jak im zaradzić? Zacznij od znalezienia dobrego dentysty, najlepiej takiego, który dysponuje nowoczesną pracownią endodontyczną wyposażoną w endometr, mikroskop, ozon, ultradźwięki i radiowizjograf.

Dentysta – zabiegi poprawiające jakość uśmiechu

U dentysty dzisiaj możesz nie tylko sprawdzić stan jamy ustnej czy wyleczysz zęby, ale też poprawisz ich wygląd. Specjalista taki jak ortodonta zajmie się dopasowaniem aparatu korygującego krzywy zgryz, stomatolog estetyczny zaproponuje zabiegi wybielające (laserem, nakładkami), z kolei protetyk weźmie na siebie odpowiedzialność za dobranie i wykonanie idealnego wypełnienia.

Gdy stracisz zęba w wyniku wypadku, uszkodzenia mechanicznego czy ekstrakcji, nie musisz martwić się nieestetyczną luką. Nie musisz, a nawet nie powinieneś godzić się na życie z ubytkiem – może to negatywnie wpływać na narząd żucia, a nawet… kształt szczęki.

Implanty, licówki, korony, mosty, protezy ruchome – te i inne wypełnienia idealnie dopasowują się do pozostałych zębów pod względem kształtu, rozmiaru i odcienia. Wyglądają bardzo naturalnie, a Tobie przywracają radość z pięknego uśmiechu.

Nie bój się bólu, w nowoczesnych gabinetach większość zabiegów przeprowadzana jest pod znieczuleniem miejscowym, a nawet ogólnym.