kartony producent

Uniwersalne, zbiorcze kartony – producent dopasuje opakowanie do produktu

Opakowanie pełni wiele różnych ról. Obejmują one zapewnienie ochrony, bezpieczeństwa, zwiększonej użyteczności, atrakcyjnego wyglądu, optymalnego projektu i specyficznych wymagań klienta co do jakości, o jakiej zostały wykonane kartony. Producent z wieloletnim stażem powinien doradzić w kwestii rozmiaru oraz rodzaju opakowań. Które będą najlepsze dla Twojego produktu?

Z jakiego materiału wykonuje się trwałe kartony? Producent opakowań

Tektura to lekki, ale wytrzymały materiał na bazie papieru. Można go łatwo ciąć i kształtować, aby tworzyć niestandardowe formaty i struktury. Te cechy sprawiają, że idealnie nadaje się do stosowania w spersonalizowanych opakowaniach. Powstaje poprzez przekształcenie włóknistych materiałów pochodzących z drewna lub makulatury z recyklingu w miazgę, a następnie jej bielenie. Opakowania tekturowe są dostępne w różnych klasach, z których każdy nadaje się do różnych wymagań dotyczących pakowania.

Głównym surowcem używanym do budowy tektury falistej jest w większości papier z recyklingu, wytwarzany na dużych, precyzyjnych maszynach zwanych tekturnicami. Tego typu arkusze mogą być ponownie wykorzystywane i poddawane recyklingowi jako źródło włókna celulozowego. Mogą być używane do wytwarzania opakowań o różnych właściwościach, parametrach i wytrzymałości. Tektura jest cięta i składana w różne rozmiary i kształty, aby stać się opakowaniem z tektury falistej.

Czym powinny charakteryzować się wysokiej jakości kartony? Producent radzi, jak zabezpieczać produkty

  1. Eliminowanie uszkodzeń zapakowanego produktu

Oprócz możliwości upadku paczki np. podczas transportu, należy również wziąć pod uwagę narażenie przesyłki na środowisko: silne wiatry, przeciekające dachy, ekstremalne temperatury.

  1. Odpowiednia amortyzacja

Amortyzacja to luźny materiał między produktami w ich przemysłowych opakowaniach. Niektóre typowe przykłady amortyzacji to styropian lub wypełnienia biodegradowalne, folia bąbelkowa i arkusze piankowe.

  1. Skuteczne uszczelnienie

Istnieje wiele uszczelniaczy, które skutecznie utrzymają opakowanie w stanie zamkniętym. Jest to równie istotne, jak wysokiej jakości amortyzacja. Jeśli paczka otworzy się w transporcie, nawet bąbelkowe wypełnienie nie uchroni zawartości przed uszkodzeniami.

  1. Wydajność

Warto wybierać rozwiązania z minimalną nadwyżką przestrzeni, ponieważ spowoduje to uszkodzenie towaru lub potrzebę dodatkowej amortyzacji. Nadmiar materiałów prowadzi do nadmiernych kosztów i potencjalnych uszkodzeń. Mocne, ale lekkie materiały to najlepszy wybór.