Mini Warszawa

Trzecia generacja MINI One 1499 GT – przetestuj go w Warszawie

Trzecia generacja MINI jest dostępna w sprzedaży od kilku lat. Statystyki pokazują, że klienci najczęściej decydują się na wersje z silnikami 1.5 i 2.0, a tymczasem mocno kuleje sprzedaż modelu One. Dlatego producent wprowadził na rynek specjalną wersję 1499 GT. Wersja ta została wyprodukowana w 2018 roku dla Brytyjczyków.

1499 wyprodukowanych egzemplarzy specjalnej wersji MINI One

W 2018 roku BMW wypuściło na rynek nową wersję MINI One 1499 GT. Obecnie można sprowadzić lub zakupić auto używane u niektórych dealerów MINI Warszawa. Auto w swojej prostocie nawiązuje do legendarnego modelu 1275 GT, wyprodukowanego pod koniec lat 60 ubiegłego wieku. Było to pierwsze auto wyposażone w obrotomierz.

Co wyróżnia specjalną wersję One 1499 GT?

MINI One 1499 GT występuje w dwóch wersjach kolorystycznych.  Czarnej z szlachetnymi złotymi wstawkami oraz białej z czarnymi wstawkami dekoracyjnymi. Auto bardzo silnie nawiązuje do starej wersji John Cooper. Samochód wyposażono w 17 calowe felgi, które dodają mu jeszcze więcej elegancji.

Wnętrze MINI One również robi wrażenie. Stylizowane jest na wersję sportową i nawiązuje do sportowego MINI JCV. W środku auta można znaleźć sportowe, wygodne fotele, skórzaną tapicerkę i czerwone dodatki. Samochód charakteryzuje też czarne wykończenie detali.

Używane MINI w Warszawskich salonach dealerskich, jeśli jest dostępne, to wyłącznie w wersji trzydrzwiowej.

MINI auto posiada sporą moc silnika

Fani MINI One nie powinni być zawiedzeni mocą silnika 1499 GT. Samochód został wyposażony w turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1.2 litra. Dzięki niemu MINI One posiada moc silnika 101 km i potrafi rozpędzić się w niecałe 10 sekund nawet do prędkości 100 km/h. Sześciobiegowa skrzynia biegowa pozwala na rozwinięcie maksymalnej prędkości w MINI One do 195 km/h.

MINI One 1499 GT jest autem trudno dostępnym w Polsce, ale nie niemożliwym do zdobycia. Prawdziwi fani i kolekcjonerzy, mogą pokusić się o jego sprowadzenie z zagranicy.