Trawnik z rolki – czy i kiedy warto?

Posadzenie naturalnej trawy i czekanie aż ona wyrośnie może być naprawdę problematyczne. W tych czasach jednak na praktycznie wszystko istnieje wymyślone przez przedsiębiorców rozwiązanie. W tej kwestii alternatywę stanowić może zakup i rozłożenie specjalnych trawników z rolki, które zostały wyhodowane w naszym klimacie i przygotowane tak, by zachwycać czy to w naszym ogródku, na polach inwestycyjnych bądź chętnie korzystających z rolek boiskach piłkarskich.

Trawnik w rolce – najważniejsze informacje

Praktycznie każdy fan interesujący się piłką nożną w nieco większym stopniu spotkał się z widokiem trawy, która gdy stadion jest przygotowywany na przykład do wydarzenia jakim jest koncert ma zwijaną trawę w rolki. Dzieje się tak, ponieważ bardzo duża część wielkich obiektów takich jak na przykład Stadion Narodowy wykorzystuje trawniki w rolce. Są one specjalnie przygotowane tak, by wytrzymywać duże obciążenia wynikające z na przykład grania w korkach, czyli butach do piłki nożnej, w których podeszwach znajdziemy sporej wielkości przykręcone lub przymocowane w inny sposób korki. Trawnik w rolce przygotowywany pod sport jest ponadto stworzony z gatunków traw nie tylko bardziej odpornych, ale też znacznie szybciej regenerujących się. Trawników w rolce używa się jednak również do innych celów. Mowa tu na przykład o ogródkach, bądź terenach inwestycyjnych, gdzie właścicielom zależy na tym, by na przykład szybko zakryć zwykłą ziemią pozostałą po budowie pięknym i zielonym trawnikiem.

Trawniki w rolkach – czy warto?

Zainwestowanie w trawniki w rolkach, by upiększyć swój ogród, czy też stworzyć boisko sportowe jest z pewnością interesującym pomysłem. Generuje to oczywiście pewne koszta, lecz potrafi bardzo szybko upiększyć teren i nadać mu niespotykanych dotąd walorów estetycznych. Bardzo istotne jest jednak, by decydując się na taki trawnik pamiętać o kilku rzeczach, Przede wszystkim podstawa to wybór odpowiedniego rodzaju trawy. W tym najlepiej pomogą pracownicy firmy oferujących trawniki w rolce. Doradzą oni również jak dany rodzaj trawy pielęgnować, by była ona wciąż tak zielona i piękna. Firma pomoże również w przygotowaniu terenu pod trawę oraz w wyłożeniu samych rolek tak, by cała inwestycja została wykonana z należytą dbałością o szczegóły.

Największą zaletą trawy z rolki jest to, że wciąż mamy do czynienia z naturalną trawą. Została ona po prostu wcześniej wyhodowana w kontrolowanych warunkach, które są zbliżone do klimatu polskiego tak, by móc się łatwo zaadaptować w innym miejscu i rosnąć tam w zdrowy sposób zdobiąc ogród, czy też stanowiąc miejsce do rekreacji i rozwijania pasji do sportu.