Torebki z klejem – do czego mogą się one przydać?
Najczęściej nie przywiązujemy sporej uwagi do woreczków foliowych czy opakowań. Ot, zwykłe zabezpieczenie, by towar, który do nas zmierza lub który kupujemy w sklepie dotarł do nas w stanie nienaruszonym oraz bez uprzedniego kontaktu z innymi ludźmi. Zastanawialiście się jednak kiedyś, czym charakteryzują się konkretne rodzaje takich torebek, na przykład te z klejem? Ich budowa może nie jest skomplikowana, lecz zasady, na podstawie których one działają, a także zastosowane przy ich tworzeniu związki oraz rozwiązania często są całkiem sprytne. Jak więc stworzone są torebki z klejem oraz jak możemy je wykorzystywać?
Torebki z klejem – jak są one skonstruowane?
Otóż, torebki z klejem na pierwszy rzut oka nie wyróżniają się niczym charakterystycznym. Hermetyczne zamknięcie, przezroczystość, dzięki czemu widzimy produkt, który nabywamy, raczej nic wielkiego i odkrywczego. Tutaj jednak zaczyna się robić ciekawie, gdyż zastosowanie specjalnego kleju znacznie ułatwia produkcję takiej torebeczki. Na jakiej zasadzie takie torebki są więc tworzone oraz jakie cechy zazwyczaj one posiadają?
Najczęściej torebki zamykane klejem są tworzone z folii PP, CPP bądź LDPE, gdyż te najlepiej nadają się do tego typu zamknięć. Grubość takich woreczków jest dość różna i wszystko zależy od widzimisię producenta. Mogą one mieć zarówno nawet centymetr grubości, jak i ledwo ponad milimetr bądź dwa. Daje to ogromną swobodę, gdyż dzięki temu tego typu woreczki mogą znaleźć zastosowanie przy pakowaniu naprawdę wielu produktów.
No dobrze, ale jak wygląda sprawa z samym zamknięciem? U góry torebki znajduje się specjalna wydzielona część. Dwie jej strony połączone są ze sobą mocnym klejem, dzięki czemu torebki można zamykać bez specjalnych urządzeń, na przykład do zgrzewania. Mimo że nie wiąże się za tym żadna większa filozofia, takie zamknięcie jest bardzo trwałe i jedynym sposobem na dostanie się do produktu jest całkowite rozerwanie torebki. Jest to więc przy okazji całkiem dobrze zabezpieczenie przeciwko złodziejom – prędzej będą musieli oni wziąć cały produkt niż pozostawić rozerwaną torebkę.
Gdzie możemy wykorzystać woreczki z klejem?
Świadomie lub nie, każdy z nas kupił kiedyś produkt zamknięty właśnie w takim woreczku z klejem. Najczęściej w takie opakowania pakuje się produkty lekkie i o nie za wielkiej wartości. W takich woreczkach kupimy na przykład mała elektronikę czy ozdoby. Często również możemy w takim pakunku przechować kupione przez nas drobnostki lub małe przedmioty, które wyślemy na przykład listem. To zabezpieczenie jest tanie i proste, a może naprawdę bardzo ułatwić kwestię pakowania.