optyk Katowice

Szukasz okularów korekcyjnych? Zaufaj dobremu optykowi

Dzisiaj okulary korekcyjne, a przynajmniej uchodzące za takie, można nabyć nawet w sklepach odzieżowych czy kioskach. Czy to na pewno najlepsze miejsca do zrobienia tego typu zakupów? Oczywiście nie i nie warto nawet przekonywać się o tym, jak działają okulary zakupione u przypadkowego sprzedawcy. Gdy chodzi o codzienny komfort i zdrowie – nie ryzykuj. Złóż zamówienie u profesjonalnego optyka.

Okulary od optyka – co kupisz?

Dzisiaj pod hasłem okulary korekcyjne znajdziesz co najmniej kilka różnych wariantów produktów. Jeśli planujesz zakup okularów i potrzebny Ci dobry optyk, Katowice to miasto w którym znajdziesz odpowiedni salon. U optyka w Katowicach znajdziesz wysokiej jakości oprawki wraz z idealnie dopasowanymi szkłami. Taki zestaw jest tworzony zawsze na indywidualne zamówienie, dlatego masz pewność, że idealnie do Ciebie pasuje. Do wyboru masz okulary:

  • korekcyjne standardowe – dowolne oprawki (okrągłe, kwadratowe, aviator, kocie oko itd.) z dopasowanymi do nich szkłami (w zależności od wady pacjenta).
  • korekcyjne progresywne – ochrona wzroku i panoramiczne widzenie, wsparcie zarówno w widzeniu bliskim, jak i dalekim dla osób, które cierpią np. na starczowzroczność. Stosowanie takich okularów 2w1 to alternatywa dla ciągłego wymieniania okularów i korzystania z dwóch par zamiennie,
  • do pracy przy komputerze – przebywanie przed monitorem męczy wzrok, dlatego wiele osób, nawet bez zdiagnozowanej wady decyduje się wesprzeć oczy, nosząc okulary neutralizujące szkodliwe działanie promieniowania niebieskiego,
  • korekcyjne z ochroną przeciwsłoneczną – leczenie wzroku czy ochrona przed słońcem? Teraz nie musisz wybierać jednych okularów. Decydując się na model ze szkłami korekcyjnymi i funkcją przyciemniania, zyskujesz komfort bez kompromisów,
  • okulary sportowe z korekcją – jeżeli prowadzisz aktywny tryb życia to potrzebujesz okularów, które dorównają Ci kroku. Muszą one być wygodne, stabilnie osadzone, dobrze, gdy są przyciemniane, a także korygują wadę wzroku. Podczas ćwiczeń ważna jest ochrona oczu i ostrość widzenia, więc warto zamówić sportowy model okularów korekcyjnych.

Różne rodzaje okularów korekcyjnych, w tym także okularów wielofunkcyjnych (przyciemnianych, blokujących promieniowanie emitowane przez urządzenia cyfrowe) pozwala na bardzo precyzyjne dopasowanie szkieł i oprawek do indywidualnych potrzeb. Jednak z takiej opcji mogą skorzystać tylko ci, współpracujący z profesjonalnym optykiem.

Dlaczego warto kupować u optyka?

Są takie branże, w których sprzedaż internetowa dorównuje stacjonarnej, a nawet przynosi większe dochody. Niekoniecznie tak wygląda sprawa z salonami optycznymi, które oferują oprawki ze szkłami korekcyjnymi. Dlaczego? Ponieważ każdy, kto boryka się z dyskomfortem, bólem oczu, wadą wzroku wie, jak istotne dla dobrego samopoczucia i ostrości widzenia są dobrze dopasowane okulary. Chodzi oczywiście o odpowiedni rozstaw, ale też moc i rodzaj szkieł. Priorytetem jest niska waga całego zestawu, ale też idealne dopasowanie do kształtu twarzy.

Okazuje się, że prawidłowo dobrane okulary mogą nie tylko leczyć oczy i wspierać je w widzeniu, ale też ozdabiać twarz i stanowić efektowne uzupełnienie każdej stylizacji. Dlatego wiele osób decyduje się zamówić okulary właśnie u optyka. Szczególnie, że współczesne zakłady proponują nie tylko wykonanie oprawek ze szkłami, ale też, co szczególnie istotne, poprzedzają to dokładnymi badaniami wzroku.

Oprawki eleganckie i codzienne – oferta optyka

Duża dostępność oprawek u optyków pozwala wyszukiwać takie modele, które najlepiej sprawdzą się przy Twoim stylu życia. Mogą to być oprawki z tworzywa sztucznego – lekkie i nie powodujące dyskomfortu podczas codziennych aktywności (w pracy, na siłowni). Mogą to być też  niezwykle modne i eleganckie oprawki metalowe lub ich subtelniejsza wersja druciana, która od pewnego czasu wraca do łask. Zostaje jeszcze kwestia kształtu i kolorystyki – tutaj ważny jest każdy detal, który ma za zadanie wspierać ostrość oraz komfort patrzenia, a zarazem pozytywnie wpływać na Twój wizerunek.