szorowarki

Szorowarki – jak wybrać najlepsze?

Szorowarki i ich zastosowanie

Czystość powierzchni użytkowych, sal produkcyjnych, fabryk, a nawet sklepów w tym wielkopowierzchniowych marketów, to nie jest wyłącznie dbanie o komfort i higienę, ale także bezpieczeństwo znajdujących się w danym lokalu, hali czy na magazynie osób. Ustalmy, że bieganie z mopem po kilku tysiącach metrów kwadratowych. Nikogo więc nie dziwi, że do utrzymania czystości tego typu miejsc wykonuje się duże, ciężkie i mobilne urządzenia takie jak szorowarki do podłóg. Dzięki stosunkowo dużej powierzchni czyszczącej oraz automatyzacji pracy szorowarek, zadbanie o odpowiedni stan powierzchni jest oczywiście też dużo szybszym procesem. Dla kogo więc zakup szorowarki może okazać się świetną inwestycją? Dla każdego, kto ma zadanie zadbać o duże powierzchnie, wymagające stałego utrzymywania odpowiedniego poziomu czystości.

Szorowarki i ich rodzaje

Szorowarki to kilka różnych rodzajów urządzeń, różniących się działaniem, możliwościami i obsługą. Pierwsze to szorowarki z operatorem prowadzącym. Jak sama nazwa mówi, osoba odpowiedzialna za ich prace, używa szorowarki tak, jak używa się pionowego odkurzacza. Szorowarki z operatorem prowadzącym, to wybór różnego rodzaju modeli, od tych o małej powierzchni czyszczącej a tym samym i wyjątkowo małych gabarytach, znajdujących zastosowanie na mniejszych halach czy sklepach, po te z dużą liczbą tarcz czyszczących przeznaczonych do olbrzymich powierzchni.

Drugi rodzaj szorowarek, to szorowarki z operatorem siedzącym. Tu znów nikt nie będzie zaskoczony tłumaczeniem, że mówimy o urządzeniach, które po prostu posiadają miejsce siedzące dla osoby sterującej urządzeniem. Szorowarki automatyczne tego typu to opcja często wykorzystywana przez zarządców olbrzymich terenów zakładów, hal fabrycznych czy magazynów w międzynarodowych firmach.

W ostatnim czasie na rynku pojawiały się także szorowarki takie, jak autonomiczny robot szorująco-zbierający. Nie potrzebuje on operatora bezpośrednio podczas wykonywania swoich funkcji. Są to urządzenia wykorzystujące komputer o dużej wydajności i systemy skanowania laserowego dla najlepszej i bezproblemowej pracy.

Praca szorowarek czyszczących do podłóg

Ogólny rodzaj szorowarek to jedno, a to co mogą one robić to drugie. Szorowarki mogą pracować w różnych obszarach potrzeb czyszczenia powierzchni. Mogą posiadać funkcje zamiatania, mycia, polerowania, czyli tak naprawdę wszystko co jest potrzebne do tego, aby zachować najwyższy standard czystości obiektów wielkopowierzchniowych, jak i wokół terenów tychże lokacji.