Szeroki wybór szlabanów – jak wybrać coś dla siebie?

Nie trzeba być ekspertem, by stwierdzić, że szlabany oferowane są w bardzo dużej ilości. Jak w takim razie spośród nich wybrać coś dla siebie? Po które szlabany sięgnąć? Poniżej przedstawiamy garść przydatnych informacji, które mogą ułatwić zadanie, więc zapoznaj się z nimi koniecznie!

Jakie szlabany mamy do wyboru?

Na początek warto sprawdzić, jakie dokładnie produkty są nam oferowane. Jakie szlabany mamy do wyboru? Jeśli skierujemy się na stronę https://www.systemo.eu/oferta/szlabany/, to dojdziemy do wniosku, że wybór jest naprawdę imponujący, bo czekają na nas zarówno szlabany parkingowe, jak i szlabany do bram. Wśród nich na pewno warto wyróżnić zapory drogowe dedykowane do pracy okresowej, których ilość cykli nie powinna przekraczać tysiąca na dobę. Oczywiście to dopiero początek, ponieważ do wyboru czekają także rogatki, które dedykowane są do bardzo intensywnej pracy i w tym przypadku ilość wykonywanych cykli może osiągnąć nawet 10 tysięcy na dobę, więc z pewnością to rozwiązania, które mogą pracować praktycznie non stop.

Szlabany oferowane są również z różnym systemem sterującym. Niektóre z nich można sterować za pomocą włączników klawiszowych, pilotów, czy karty magnetycznej. Nie brakuje również rozwiązań, które wyposażone zostały w lampy sygnalizujące, fotokomórki zabezpieczające przed zamknięciem w momencie pojawienia się w świetle przejazdu przeszkody, czy nawet podpory ramienia ruchome.

Jak spośród nich wybrać coś dla siebie?

Wydawać by się mogło, że nasz ostateczny wybór może być przypadkowy, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z produktami od profesjonalnego dystrybutora. Jednak nie jest to dobre podejście, ponieważ widać, że każde rozwiązanie jest dedykowane do innych zadań. Jak w takim razie poradzić sobie z wyborem? Na pewno należy określić swoje oczekiwania, czy potrzeby. Istotne znaczenie będzie mieć określenie intensywności pracy, do jakiej będą przeznaczone.

Jeśli w grę wchodzi kilka lub kilkuset otwarć na dobę, to dobrym wyborem będą szlabany okresowe, których praca nie przekracza tysiąca cykli na dobę. Jeśli szukamy rozwiązania do prężnie działającej firmy, czy miejsca, gdzie odbywa się bardzo intensywny ruch samochodowy, to już lepszym wyborem mogą okazać się szlabany o większej ilości cykli na dobę.

Jeśli mimo tego nadal będą pojawiać się problemy z wyborem, to pamiętamy, że do swojej dyspozycji mamy profesjonalną firmę, która chętnie zapewni nam pomoc. Jeśli postawimy na ich usługi, to możemy być pewni, że wtedy wybór przebiegnie bardzo sprawnie.