pleksi na wymiar

Szeroki wachlarz zastosowań pleksi na wymiar

Pleksa to wdzięczne tworzywo, które zyskuje popularność zarówno w handlu, jak i w budowlance, a coraz częściej także w życiu codziennym, jako na przykład elementy ozdobne. Szkło akrylowe to nic innego, jak sztuczne tworzywo wyjątkowo odporne na pęknięcia, odkształcenia czy inne uszkodzenia. W łatwy sposób można nadać mu pożądany kształt i kolor, tak, by wygląd ciekawił i kusił klientów i przechodniów do sprawdzenia, co jest w środku danego ekspozytora.

Plexi na wymiar

Nieważne, czy zamierzasz wykonać małą gablotę na pierścionki, czy też potrzebujesz stojak do okularów, a może nawet pudełko na podręczne kartki do notowania – z pleksi na wymiar można wykonać każdą wymienioną rzecz i wiele, wiele innych. Specjalne maszyny wyginają i przycinają laserami bądź piłami materiał, by finalnie zaskoczyć Klienta oraz samych wykonawców zlecenia. Dodatkowo, wybierana jest odpowiednia grubość pleksi, od 2 mm do 2 cm, tak, aby całość prezentowała się profesjonalnie i dodawała prestiżu eksponowanej rzeczy i całemu pomieszczeniu.

Kolory pleksi na wymiar

Wykonany przez nas produkt może mieć zarówno barwę mlecznego szkła, jak i całkiem przezroczystego, a także w kolorze transparentnym bądź pełnym. Dzięki tak szerokiej gamie kolorów i kształtów Twój projekt będzie idealny i spełni Twoje oczekiwania na polu estetycznym oraz praktycznym, a przy tym wniesie sporo świeżości do lokalu.

Wyroby z pleksi na wymiar – jak powstają?

Całkowity czas oczekiwania na gotowy produkt nie jest długi. Cenimy bowiem czas Klientów oraz dbamy o ich zadowolenie. Jak wygląda proces przygotowania wybranego wyrobu z pleksi? Możliwości pierwszego kroku są dwie: albo posiadasz swój gotowy projekt, albo zlecasz jego przygotowanie naszym fachowcom. W obu przypadkach rozmowa o przeznaczeniu produktu i o jego detalach jest jak najbardziej wskazana, choć w tym drugim odgrywa znacznie większą rolę i wtedy taka rozmowa równa się większej ilości szczegółów. Spod naszych rąk wychodzą takie produkty jak displaye, standy, półki, regały, szyby ochronne, gabloty czy inne pojemniki i ekspozytory. Następnym krokiem przygotowania pleksi na wymiar jest określenie konkretnej grubości i pozostałych wymiarów tak, aby efekt końcowy w całości odzwierciedlał projekt. Wówczas kawałki pleksi są docinane nożycami i laserami z dokładnością do 0,2 mm, a później poddaje się je łączeniu również za pomocą specjalnych nowoczesnych maszyn. Kiedy prototyp jest już gotowy, pokazuje się go Klientowi, aby móc sprawdzić, czy nie trzeba poprawić jeszcze jakichś detali. Dopiero po uzyskaniu pełnej aprobaty Klienta powstaje pełnowymiarowa, w pełni funkcjonalna wersja wyrobu z pleksi.