silosy na zboże

Silosy w nowoczesnym rolnictwie

Coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na inwestycje w silosy polipropylenowe, które doskonale sprawdzają się w przechowywaniu zebranych plonów oraz paszy dla zwierząt hodowlanych. Takie rozwiązanie doceniają  zarówno właściciele małych, jak i dużych przedsiębiorstw. To świadczy o skuteczności i niezawodności  silosów. Odznaczają się wysoką wytrzymałością, odpornością na wilgoć i promieniowanie słoneczne. Polipropylen charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami, które doceniono już w wielu sektorach gospodarki.

Silosy na zboże

Gęstotkany materiał polipropylenowy doskonale sprawdza się w magazynowaniu materiałów sypkich o niewielkiej średnicy ziaren. Zboże to surowiec, który jest dość trudny w przechowaniu, chociażby ze względu na jego drobną strukturę i lekkość. Najmniejszy podmuch wiatru może spowodować rozniesienie się zebranych plonów. To w konsekwencji prowadzi do nieporządku i strat w gospodarstwie. Silosy na zboże stanowią niezawodne rozwiązanie tego problemu. Tkanina polipropylenowa to materiał, który trudno rozerwać, rozciągnąć czy chociażby przetrzeć. To ważne, bo w rolnictwie często wymaga się długotrwałego konfekcjonowania produktów w zbiornikach ponadprzeciętnego tonażu. Silosy polipropylenowe to bezpieczny sposób przechowywania plonów ze względu na neutralność polipropylenu w zetknięciu z przechowywanym w nich produktem. Jest to materiał dopuszczony do kontaktu z produktami żywnościowymi.

Silosy na pasze

Ten sposób magazynowania materiału gwarantuje ochronę przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Po pierwsze, charakteryzuje się niską przepuszczalnością pary wodnej, co oznacza, że zapobiega procesom biodegradacji zebranego surowca — pasza nie zgnije, nie pojawi się na niej pleśń. Po drugie, silosy chronią przed szkodliwym działaniem promieni UV. Jak powszechnie wiadomo zbyt wysoka temperatura również może mieć wpływ na jakość magazynowanej paszy dla zwierząt hodowlanych. Po trzecie, silosy polipropylenowe chronią przed szkodnikami, które żywią się tego typu pokarmem.