serwis ekspresów do kawy warszawa

Serwis ekspresów do kawy w Warszawie – wypijmy pyszną kawę!

O poranku czarna kawa pachnie jak świeżo zmielone nocne niebo. Wiele osób nie może z niej zrezygnować. Warianty, w których można jej spróbować, są nieskończone, a każde ziarno niesie za sobą niepowtarzalny smak. Serwis ekspresów do kawy Warszawa, to gwarancja najlepszej jakości kawy o każdej porze dnia i nocy.

Napój pochodzący z Dalekiego Wschodu, który stał się obecnie świętym obrzędem, źródłem energii i synonimem towarzyskości, zasłużył na ustanowienie własnego międzynarodowego dnia, który obchodzony jest co roku 1 października. Powody, dla których kawa stała się ważnym przedstawicielem włoskości na świecie, są różne. Dotyczą w równym stopniu łańcucha dostaw, tradycji i postrzegania napoju przez konsumentów.

Serwis ekspresów do kawy Warszawa, początki historii kawy

Pierwsze dowody na to, że kawa była szczególnie rozpowszechniona w krajach arabskich, pochodzą z okresu od XIV do XV wieku. Kawowiec był bardzo lubiany, gdyż uważano, że ma on dawać magiczne moce i właśnie z tego powodu Arabowie na początku zakazali jej eksportu, aby nie ujawniać tajemniczych właściwości napoju.

Na pierwsze pojawienie się kawy we Włoszech musieliśmy czekać do 1570 roku, w którym to padewski Prospero Alpino, wracając z podróży na Wschód, przywiózł kilka worków do Wenecji. Napój uzyskany z ziaren sprzedawano w aptekach i nawet jeśli wysoka cena nie pozwalała od razu na łatwą dyfuzję, tak zwane „kawiarnie” wkrótce gwałtownie wzrosły. W Wenecji w 1763 było ich około 218. W tym momencie kawa zaczęła się rozprzestrzeniać nawet wśród mniej zamożnych, stając się synonimem towarzyskości i rodziny, dwóch najbardziej reprezentatywnych wartości włoskiej kultury.

Z czasem włoska kawa rozprzestrzeniła się na cały świat. Natomiast kultura jej picia od zawsze będzie już wiązała się z włoskim szykiem. Chcąc oddać do serwisu ekspres do kawy, Warszawa będzie stanowiła najlepszą lokalizację.