segmenty Warszawa

Segmenty i nowe nieruchomości w okolicach Warszawy

Jak wybrać osiedle z segmentami w Warszawie? Co liczy się oprócz ceny? Podpowiadamy czemu przyjrzeć się przed podpisaniem umowy z deweloperem.

Przeglądając oferty deweloperów czasem trudno zdecydować się, który dom lub segment wybrać. Dlatego przygotowaliśmy listę elementów, na które warto zwrócić uwagę.

Przeczytaj jeśli szukasz segmentu w okolicach Warszawy

Szykując się do zakupu mieszkania, domu lub segmentu, warto przejrzeć poniższą listę kontrolną, żeby mieć pewność czy nie przeoczyłaś/przeoczyłeś ważnego czynnika, który wpłynie na Twoją satysfakcję.

Przed podpisaniem umowy z deweloperem sprawdź okolicę w jakiej staną domy. Czy w pobliżu planowane są inwestycje, które podniosą standard Twojego życia? Np. dla osób, które planują zakup segmentu na południe od warszawskiego Ursynowa, w okolicy Piaseczna, Nowej Iwicznej czy też Nowej Woli, ważną informacją będzie budowa drogi ekspresowej S7 czyli tzw. Puławskiej Bis (z węzłami komunikacyjnymi w Zgorzale i Lesznowoli), która ułatwi dojazd do centrum stolicy.

Oczywiście atrakcyjność lokalizacji podnosi też infrastruktura oświatowa i rekreacyjna: dostęp do szkół, żłobków, basenów, klubów jeździeckich itp.

Bardzo ważne jest otoczenie domu lub osiedla. Im więcej dostępnej i ciekawie zaaranżowanej zieleni, tym lepiej. Warto wybrać segment, który ma własny ogródek, a w pobliżu jest dostęp do ciekawych elementów krajobrazu, np. jeziora, rzeki, lasu. Czy w okolicy wytyczone są trasy rowerowe i szlaki piesze?

Warto przeczytać przed wyborem segmentu

Sprawdź, jak rozwiązana jest kwestia mediów i czy deweloper daje gwarancję na wszystkie instalacje (i na jak długo). Dobry inwestor gwarantuje dostęp do wszystkich mediów – łącznie z instalacją gazową, elektryczną, wodno-kanalizacyjną, telefoniczną oraz internetową.

Coraz częściej spotykane są dodatkowe instalacje w ramach standardu deweloperskiego, np. alarmowa lub smart house (sterowanie funkcjonalnościami, np. ogrzewaniem czy oświetleniem za pomocą internetu).

Warto zapytać dewelopera jak będzie rozliczany koszt oświetlenia uliczek (jeśli oglądamy dom lub segment na osiedlu). Dobrym rozwiązaniem jest podłączenie lamp oświetlających osiedle do liczników w poszczególnych lokalach. W takim układzie jedna żarówka przypada na jeden lokal i każdy współwłaściciel płaci tyle samo.

Szukając segmentu sprawdź również czy:

  • przy jego projektowaniu wykorzystano nowoczesne rozwiązania architektoniczne,
  • ma ciekawy design,
  • odpowiada Ci kolorystyka jego elewacji i stolarki,
  • ma odpowiedni standard wykończenia,
  • pomieszczenia są ergonomicznie rozplanowane.