Saska Kępa – restauracja włoska

swoją prostotę, zróżnicowanie dań pod względem dodatków, a także kochają ją miłośnicy wszelkich makaronów, które są jednymi z najbardziej popularnych i najczęściej występujących dań w kuchni włoskiej. Nie można jednak też zapominać o niesamowitej pizzy, a także innych daniach pochodzących z różnych regionów Półwyspu Apenińskiego. W Warszawie znaleźć można włoską restaurację na Saskiej Kępie, która takie potrawy oferuje.

Saska Kępa restauracja włoska – co oferuje

Saska Kępa jest regionem, który estymą darzy wiele osób przez pewną rzecz. Mowa oczywiście o tym, co znajduje się w dużej ilości w takim rejonie jak Saska Kępa restauracje bo o nich mowa są tam naprawdę dobre. Jedna z nich jest na tyle chętnie uczęszczana, że Saska Kępa to zaledwie jedna z wielu lokalizacji, w której można ją znaleźć. Mowa tu o włoskiej restauracji Trattoria Rucola. Oferuje ona bardzo bogatą kartę dań, które wywodzą się z malowniczego Półwyspu Apenińskiego, czyli oczywiście z Włoch. Restauracja swoich gości chce zabrać przez swoje potrawy w malowniczą podróż po słonecznej Italii pokazując im najlepsze dania, które Włosi mają do zaoferowania.

W Trattoria Rucola spotkamy całe mnóstwo dań. Najbardziej popularna jest naturalnie pizza, która jest oparta na cieście powstającym przy użyciu specjalnej receptury. Do powstania cienkiego ciasta wykorzystywane są mąki i inne składniki najwyższej jakości po to, by pizza była jak najlepsza i zachwyciła każdego.

Saska Kępa restauracja – włoskie dania

Pizza oczywiście jest jednym z najpopularniejszych włoskich dań, lecz inne są równie ciekawe, a niektóre dorównują im nawet popularnością. Mowa na przykład o tak prostym daniu jak Spaghetti Carbonara. Potrawa absolutnie prosta, która wedle oryginalnego przepisu składa się z zaledwie pięciu składników i pomimo tego potrafi zachwycić smakiem i niesamowicie nasycić. Włoskie makarony są bardzo popularne i nie można zapomnieć o innych takich jak cacio e pepe, bolognese i innych. Większość z nich pochodzi z różnych regionów Włoch, dzięki czemu można zobaczyć różnorodność w wykorzystywanych przez Włochów produktach. Oprócz makaronów można zjeść również calzone, risotto i wiele przystawek lub deserów typowych dla Półwyspu Apenińskiego. Bardzo ogromną zaletą jest to, że w razie braku możliwości odwiedzenia restauracji na miejscu można pochodzące z niej dania zamówić z dostawą pod same drzwi niezależnie od miejsca w Warszawie, gdyż Trattoria Rucola znajduje się w wielu lokalizacjach.