rolety zewnętrzne Warszawa

Rolety zewnętrzne – które wybrać?

Aktualnie na rynku dostępnych jest już kilka wariantów rolet zewnętrznych, z których można wybrać te, które sprostają naszym oczekiwaniom. Zastanów się, do czego posłużą Twoje rolety? Do zwiększenia prywatności, ochrony przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, wyciszenia pomieszczenia czy może wszystkie z powyższych opcji? Zapoznaj się z charakterystyką każdego rodzaju rolet zewnętrznych, abyś mógł dokonać dobrego wyboru.

Rolety zewnętrzne Warszawa – dostępne rozwiązania

Rolety solarne

Czyli rolety elektryczne na baterię słoneczną. Stanowią duża lepszą barierę izolacyjną niż tradycyjne rolety. Te napędzane słońcem są też oczywiście energooszczędne i będą spełniały wszystkie swoje funkcje nawet w pochmurne dni. Jest to wybór, którego coraz częściej dokonują osoby, które już dbają lub dopiero zaczynają poznawać techniki dbania o środowisko. Poza skutecznym chronieniem przed wpadaniem niechcianych, gorących promieni do pomieszczenia, roleta solarna stanowi przeszkodę dla potencjonalnego włamywacza.

Rolety z ruchomymi lamelami

Ten rodzaj rolet wyróżnia się niespotykaną konstrukcją, która umożliwia ułożenie lameli pod dowolnym kątem. Dzięki temu udogodnieniu możemy decydować o ilości światła, które będzie docierać do pomieszczenia. Z pozostałymi roletami, ten rodzaj łączy to, że ruchome elementy także umożliwiają ograniczenie widoczności z zewnątrz do wnętrza naszego domu lub mieszkania.

Rolety do ogrodów zimowych

Te rolety montuje się na dużych oknach, w ogrodach zimowych lub na basenach w domu. Wykonane są z tworzywa, które doskonale izolują pomieszczenia niezależnie od pory roku. Umożliwiają redukcję kosztów ogrzewania zimą, a także koszty klimatyzacji w okresie letnim, Do zalet należy możliwość połączenia się z dowolnym systemem smart domu.

Rolety tarasowe

Sprawdzą się, gdy zależy nam na naszych roślinkach. Dzięki nim możemy kontrolować nasłonecznienie, które dostaje się na nasz taras. Skorzystają z tej kontroli także osoby, które cenią sobie odpoczynek na świeżym powietrzu, lecz z umiarkowanym promieniowaniem słońca.

4 podstawowe rodzaje rolet zewnętrznych

Decydując się na rolety zewnętrzne Warszawa mamy do wyboru kilka opcji montażowych:

  • Rolety zewnętrzne standardowe – Czyli najbardziej uniwersalny rodzaj rolet zewnętrznych. Zamontować można je w każdym momencie i nie kolidują z żadnymi pracami aktualnie prowadzonymi w pomieszczeniu.
  • Rolety zewnętrzne nakładane – Oparte na bazie skrzyni roletowej PVC.
  • Rolety zewnętrzne podtynkowe – Wkomponowuje się je w elewacje stanowiąc jej nieodłączną część
  • Rolety zewnętrzne nadprożowe – Wymagają obsadzenia mechanizmu nad ramą okna.