Restauracja włoska na Saskiej Kępie

Włoska kuchnia darzona jest ogromną miłością w naszym kraju. Istnieje ku temu wiele powodów. Oferuje ona niezwykle ciekawe połączenia smaków, które zadowolą miłośników zarówno tych cięższych potraw, jak i te osoby, które lubują się w lekkich, warzywnych połączeniach. Ponadto cechują ją wbrew pozorom spora prostota. Chcąc spróbować dan kuchni włoskiej warto odwiedzić restaurację włoską na Saskiej Kępie.

Saska Kępa – co oferuje tam restauracja włoska?

Oryginalna włoska kuchnia jest niesamowicie smaczna i pełna różnorodności z racji na to, że Włochy to niesamowicie zróżnicowany kraj. Dania pochodzące z Półwyspu Apenińskiego są jednak nierzadko ciężkostrawne oraz kaloryczne, przez co będąc na diecie trzeba bardzo uważać na to, co się je. W tym celu warto wpisać w internet frazę „restauracja włoska Saska Kępa„. Znajdziemy tam pinsę, czyli lokal w którym tradycyjną włoską kuchnie łączy się z nowoczesnością i w ten sposób tworzone są dania z korzeniami na Półwyspie Apenińskim, które są lekkostrawne, smaczne, syte i nie stanowią bomby kalorycznej.

Sekret do tworzenia dań, które są włoskie i niesamowicie zdrowe to przede wszystkim odpowiednie składniki. Pizza tworzona jest za pomocą specjalnego ciasta, które wyrasta przez 72 godziny i jest tworzone za pomocą mąki sojowej, ryżowej oraz niewielkiej ilości mąki pszennej wymaganej do naturalnego wyrośnięcia. Dodatkowo znajdziemy tam również zakwas chlebowy. Samo ciasto jest lekkostrawne, niskokaloryczne i dzięki temu w połączeniu z najlepszymi dodatkami tworzy ono przepyszną pizzę.

Restauracja włoska na Saskiej Kępie – co ją odróżnia?

W warunkach polskich tworzenie dań w 100% zgodnych z włoskimi przepisami jest niesamowicie trudne. Wynika to z wielu czynników, takich jak to, że smak prawdziwej włoskiej kuchni różni się od tego, który uważany jest za smak włoskich potraw. Problematyczne bywa również zdobywanie składników, które czasem w dobrej jakości są trudne do znalezienia w naszym kraju. Z tym można poradzić sobie jednak w bardzo dobry sposób, co udowadnia Pinsa.

W menu znajdziemy pizze, a w zasadzie pinsę różnych rodzajów, które są lekkostrawne dzięki specjalnemu ciastu, a ponadto korzystają ze składników najwyższej jakości. Znajdziemy tam propozycję od klasycznej pizzy z sosem pomidorowym, serem mozzarella i świeżą bazylią, po na przykład pizzę z grillowaną ośmiornicą, czy też propozycje słodkie z nutellą i bananem przeznaczone dla dzieci. Oprócz pizz można również liczyć na dania takie jak Arancini, czyli ryżowe kulki z gorącym nadzieniem, bądź Fritto Misto. Pod tą nazwą kryją się owoce morza w panierce, a to nie wszystko co ma do zaoferowania włoska restauracja na Saskiej Kępie.