profile stalowe Lublin

Profile stalowe do przemysłu i budownictwa

Stal to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów przez człowieka. Jest niezastąpiona w budownictwie i przemyśle, ale też służy do wykonywania mebli, materiałów dekoracyjnych czy narzędzi. Szczególnie popularna jest stal czarna, która dzięki wysokiej odporności i łatwości obróbki sprawdza się w dziedzinach. Jedną z nich są ogrodzenia. W Lublinie kupisz wysokiej jakości stal bramową.

Profile stalowe Lublin z czarnej stali wykonane są ze stopu żelaza i węgla. Taki materiał, po poddaniu odpowiedniej obróbce, zyskuje wysokie parametry wytrzymałościowe, które są niezbędne np. podczas budowy bramy. Blachy mogą być formowane na dwa sposoby – na gorąco (oznaczone symbolem HR) lub na zimno (CR). Od nich zależy estetyka wykonania.

Stal czarna czy ocynkowana?

Niezależnie od sposobu, w jaki została uformowana blacha, trzeba pokryć ją powłoką. Tzw. gołą stal jest bowiem bardzo czuła na czynniki atmosferyczne i szybko zachodzi na niej korozja. Nie ma więc możliwości, aby zostawić taką stal na zewnątrz, bez odpowiedniego zabezpieczenia. Najprościej można pokryć ją farbą antykorozyjną. Bardzo popularne jest też cynkowanie stali czarnej. Dzięki cynkowaniu ogniowemu tworzy się specjalna powłoka chroniąca materiał a następnie poddaje się ją dalszej obróbce, czyli malowaniu proszkowemu lub lakierowaniu. To jednak znacznie wpływa na ceną stali i tworzonych z niej profili.

Do czego stosowane są profile stalowe?

Stal czarna i tworzone z niej profile są jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów w przemyśle. Sprawdza się ona w budownictwie – służy do wznoszenia konstrukcji, ale też tworzenia sieci instalacyjnych, wiat, balustrad, stojaków czy mebli. Profile wykorzystywane są jako elementy przyczep, naczep samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, barier drogowych czy słupów trakcji elektronicznej. Są też niezastąpione podczas budowy ogrodzenia. Profile bramowe Lublin przydadzą się dla każdego klienta!  Odpowiednie dobranie i zamontowanie to gwarancja bezproblemowego działania bramy wjazdowej przez wiele lat.

Gdzie kupić profile stalowe?

Sprawdzony punkt sprzedaży stali w Lublinie to gwarancja najwyższej jakości oferowanych materiałów. Kupując w takich miejscach masz gwarancję otrzymania produktu wykonanego z najwyższej jakości stali. Odpowiednie przechowywanie i transport do klienta pozwalają na otrzymanie nienaruszonych profili stalowych, gotowych do zastosowania. W przypadku profili bramowych Lublin to szczególnie ważne, bo dzięki temu produkt posłuży wiele lat.