profile stalowe Lublin

Profile bramowe, które spełnią Twoje oczekiwania i potrzeby

Od lat stal to jeden z podstawowych produktów w budownictwie i przemyśle. Dzięki swoim właściwościom przydaje się przy budowie różnych konstrukcji, w tym ogrodzeń. Dobrze dobrany profil bramowy to gwarancja bezproblemowej obsługi przez lata. Poszukaj najlepszej oferty profili stalowych Lublin i sam się przekonaj!

Profile stalowe czy bramowe z czarnej stali – niezależnie od nazwy to te same elementy. Wykonane są ze stali czarnej, czyli stopu żelaza z węglem. Charakteryzuje się on dużą gęstością, wynoszącą ok 8g/cm3. Dzięki temu jest w stanie przenosić duże obciążenia. Dodatkowo sam materiał jest odporny na ściskanie, rozciąganie oraz inne uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaje profili stalowych

Dostępne na rynku profile stalowe Lublin są wytwarzane na dwa sposoby.  Formowa mogą być na zimno lub na gorąco. Wszystkie procesy obróbki są przeprowadzane zgodnie z normami. Profile stalowe są estetycznie wykonane, ale przede wszystkim z zachowaniem wysokiej jakości.

Cechy profili stalowych

Stal czarna ma dobre parametry wytrzymałościowe, ale to nie jedyna zaleta tego materiału.  Jest też łatwy do obróbki. Nie sprawia problemów podczas spawania, cięcia, skrawania czy nawiercania. Mimo przeróbek nadal zachowuje swoją odporność. Stal goła, czyli niepokryta żadną substancją, wymaga jedynie zabezpieczenia. Może być to nałożenie ocynku czy też warstwa farby antykorozyjnej. Niezabezpieczona stal czarna bowiem jest podatna na korozję i szybko pokrywa się rdzawym nalotem.

Do czego stosuje się profile stalowe?

Profile stalowe to materiał, który wykorzystywany jest bardzo szeroko, szczególnie w budownictwie oraz przemyśle. Z uwagi na swoje właściwości sprawdza się do budowy konstrukcji domów. Mogą być też wykorzystywane do konstruowania wiat, altan, balustrad. Tworzy się z nich też elementy przyczep, naczep samochodów ciężarowych, maszyn rolniczych, barier drogowych czy słupów trakcji elektronicznej.

Profile bramowe Lublin są też niezbędne podczas budowy ogrodzenia. To niezwykle istotny element, bez którego nie wykona się bramy. Szczególnie ważne jest więc dobranie odpowiednich parametrów profilu do potrzeb, bo tylko dzięki temu brama będzie działała przez lata.