Polska atrakcyjna dla turystów

Polska atrakcyjna dla turystów. Ranking miejsc, które szczególnie upodobali sobie odwiedzający

Bezapelacyjnie, Polska jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy środkowo-wschodniej. Dla wielu ludzi z zagranicy nasz kraj jest miejscem, w którym można znaleźć wiele miejsc wartych obejrzenia (i to wielokrotnego!). W końcu na naszym terenie można wybrać się zarówno do Zakopanego w góry, jak i nad przepiękne Morze Bałtyckie, gdzie znajduje się masa interesujących placówek do wypoczynku i relaksu. Co warto zobaczyć w Polsce i które z tych miejsc przyciągają najwięcej turystów?

Kraków – perła i Polski, i Europy

Na pierwszym miejscu w rankingu znajduje się Kraków i jego Rynek Główny.  Kraków to jedna z ostatnich stolic naszego kraju, stąd też nie może dziwić fakt, dlaczego to właśnie to miasto jest szczególnie wyróżnione w klasyfikacjach – Kraków wygrywa liczne konkursy ogólnoświatowe i europejskie. Królem Krakowa nie jest jednak ani Smok Wawelski, ani kupcy z Kazimierza.

Na wyróżnienie zasługuje właśnie Rynek Główny, który należy do najchętniej odwiedzanych miejsc w tym mieście, a w obrębie kilkuset metrów można znaleźć wiele różnorakich atrakcji przeznaczonych nie tylko dla romantyków. Rynek to także wielka lekcja historii, a także przekrój wszystkich zmian, jakie zaszły na terenie naszego kraju.

Będąc w Krakowie, nie sposób nie odwiedzić Kopalni Soli w Wieliczce, która jest prawdziwym fenomenem, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Kopalnia liczy dziewięć poziomów, z których pierwszy sięga na głębokość sześćdziesięciu czterech metrów, a ostatni leży trzysta dwadzieścia siedem metrów pod powierzchnią Ziemi. Łączna długość chodników przekracza trzysta kilometrów.

Wrocławskie zoo

Na drugim miejscu w zestawieniu najczęściej odwiedzanych miejsc znajduje się wrocławskie zoo. Jest ono jedną z najpopularniejszych atrakcji w okolicy i tym samym znakomitą bazą wypadową dla wszystkich pobliskich mieszkańców. Szczególnie zagraniczni turyści chwalą sobie zoo, jako że jest to miejsce dużej społecznej integracji, zarówno wśród społeczności lokalnej, jak i międzynarodowej.

Bezsprzecznie należy przyznać, że Wrocław to jedno z najlepiej rozwiniętych polskich miast, czego dowodem może być również to, że był jednym z miast gospodarzy w trakcie piłkarskiego turnieju EURO 2012, obok Warszawy, Poznania i Gdańska. W trakcie tego wydarzenia na wrocławskim Stadionie Miejskim rozegrano trzy mecze grupowe mistrzostw: Rosja-Czechy, Grecja- Czechy oraz Polska- Czechy.

Historia II wojny światowej

Miejscem, które jest odwiedzane przez osoby z całego świata, jest Oświęcim oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Sam Oświęcim jest również miastem, w którym można znaleźć wiele miejsc turystyki historycznej, a Muzeum jest w głównej mierze wspomnieniem czasów II wojny światowej, kiedy to na tych terenach znajdowały się niemieckie obozy koncentracyjne.

To wymagająca szacunku, pełna zadumy i refleksji, ale bezapelacyjnie i absolutnie obowiązkowa propozycja dla turystów zarówno z naszego kraju, jak i z innych państw.

Aglomeracje nie muszą być nudne

Stolica Polski jest kopalnią świetnych miejsc i mówi się, że nawet miejscowi nie są w stanie poznać jej wszystkich sekretów. Nie dziwi więc fakt, że Stare Miasto w Warszawie cieszy się uznaniem turystów. Warszawska Starówka to główny cel mieszkańców stolicy, gdzie można usłyszeć gwary ludzi z całego świata. Godny podkreślenie jest również fakt, że po zakończeniu II wojny światowej odtworzono aż 85% zniszczonego warszawskiego centrum przez niemieckie oddziały okupacyjne.

Mniej historycznym, a bardziej relaksacyjnym klimatem charakteryzują się tereny rekreacyjne Malta w Poznaniu, które są jednocześnie najcichszym i najspokojniejszym miejscem w tym mieście. Najważniejsze wydarzenia kulturalno-sportowe odbywają się właśnie tam. Turyści z całego świata cenią sobie to bardzo tajemnicze miejsce przede wszystkim z powodu międzynarodowych targów branżowych, które przyciągają ludzi biznesu i kultury.

Morze to nie tylko parawany!

Półwysep Helski to bez wątpienia jedno z tych miejsc, które należą do najbardziej charakterystycznych na terenie granicy państwowej naszego kraju. Ponadto jest to również bardzo interesujący punkt pod względem historycznym, ponieważ znajduje się tam Muzeum Obrony Wybrzeża.

To znakomita atrakcja również dla rodzin z dziećmi, gdyż wszyscy zainteresowani mogą tam spędzić czas w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Podsumowując, Hel to miejsce, które trzeba odwiedzić o każdej porze roku.

Muzyka, wolność, równość!

Kostrzyn nad Odrą i Pol and Rock Festiwal od lat przyciąga setki tysięcy miłośników muzyki rockowej z całego świata. Jego frekwencja każdego roku sięga ponad pięciuset tysięcy ludzi rocznie, co plasuje ten festiwal na wysokim miejscu w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki,  a jego bliskość względem granicy z Niemcami sprawia, że jest to impreza masowa o wymiarze międzynarodowym.

Festiwal ten, pomimo zawirowań i niechęci, jaką darzą go niektóre osoby, jest wydarzeniem, które łączy pokolenia i przekazuje najważniejsze w życiu wartości. Warto odwiedzić to miejsce chociaż raz, by zobaczyć, że wszyscy – niezależnie od tego, jakiej muzyki słuchamy, jak się ubieramy i w jakim języku mówimy – jesteśmy tacy sami.