pokrowce na krzesła na wymiar

Pokrowce na krzesła na wymiar do restauracji

Pokrowce na krzesła na wymiar pomogą w szybki i łatwy sposób zamienić szarą i nudną salę w wyjątkowo eleganckie miejsce, idealnie nadające się do urządzenia wytwornych przyjęć. Co ważne, sprawdzają się w każdym przypadku, niezależnie od tego, jakie krzesła lokal ma do swojej dyspozycji. Wykonanie pokrowców na wymiar pozwala na estetyczne i skuteczne zabezpieczenie przed zniszczeniem każdego krzesła, niezależnie od jego wymiarów czy formy.

Pokrowiec na krzesła w restauracji – funkcjonalność i estetyka

Dobry pokrowiec jest w stanie odmienić wygląd każdego krzesła, które staje się eleganckie i wygląda na znacznie bardziej komfortowe. Co ważne, zastosowanie takiego okrycia na siedzeniu, nawet te najwyższej jakości kosztuje zdecydowanie mniej niż zakup nowego siedziska. Ze względu na dużą różnorodność pokrowców, można w dużą łatwością dopasować je do charakteru organizowanego przyjęcia.

Jaki materiał na pokrowce wybrać?

Ze względu na swoje zastosowanie oraz to, że w lokalach gastronomicznych z krzeseł każdego dnia korzysta wiele osób, przy wyborze pokrowców należy kierować się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane. Musi on posiadać nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim charakteryzować się dużą wytrzymałością oraz łatwością utrzymania w czystości. Wybór pokrowca z dobrej jakości materiału sprawia, że takie okrycie krzesła będzie funkcjonalne przez naprawdę długi czas.

Pokrowce szyte na wymiar wykonywane są z następujących materiałów:

  • len – materiał łatwy w czyszczeniu, który po pewnym czasie użytkowania staje się miękki, nie tracąc przy tym na wytrzymałości. Choć pokrowce z tego materiału wyglądają pięknie nawet pomimo upływu czasu, to jednak ich ogromną wadą jest trudność dokładnego wyprasowania;
  • bawełna – wytrzymała i solidna. Pokrowce z tego materiału bez większych problemów można prać w pralce;
  • satyna – solidny materiał, który nie odbarwia się i nie kurczy w praniu;
  • włókna syntetyczne – solidne i wytrzymałe, choć słabo przepuszczają powietrze.

Oczywiście poza materiałem ważne jest poznanie odpowiednich wymiarów krzesła, aby producent na ich podstawie wykonał zgodnie z wymaganiami pokrowiec na krzesło, idealnie do niego pasujący i przylegający. Tylko dobrze dopasowany pokrowiec będzie spełniał swoją rolę.

Zastosowanie w restauracji pokrowców wykonanych z każdego z powyżej wymienionych materiałów m zarówno swoje zalety, jak i wady. To jakie pokrowce zostaną wybrane, jest indywidualną decyzją zarządzających restauracją. Ważne jest, by pokrowiec można było łatwo czyścić.