płyta komórkowa

Płyta komórkowa – inspiracja płynąca prosto z natury

Papierowy plaster miodu lub po prostu „plaster miodu”, jak określa się go nieformalnie, ma najlepsze w swojej klasie właściwości dzięki połączeniu wyjątkowej wytrzymałości i sztywności. Wszystkie te cechy zawdzięcza nietypowej formie sześciokątnych komórek. Co ciekawe, komórki te zajmują w efekcie niewielką powierzchnię dzięki czemu materiał odznacza się bardzo niską wagą. Wytrzymałość i sztywność w połączeniu z ekstremalnie niską masą na metr sześcienny daje w efekcie niezwykły produkt jakim jest płyta komórkowa. Te funkcjonalne elementy sprawiają, że papierowy plaster miodu jest atrakcyjną alternatywą dla projektantów opakowań ochronnych lub jako materiał bazowy do produkcji drzwi, ścian akustycznych, paneli wystawienniczych, a nawet mebli.

Zrównoważony rozwój dzięki innowacyjności

Oprócz wymienionych zalet funkcjonalnych istnieje dodatkowa zaleta w zakresie zrównoważonego rozwoju. Papier jest materiałem o niewielkim wpływie na środowisko. Zastąpienie opakowań i materiałów budowlanych o większym całkowitym wpływie ekologicznym na płytę komórkową, czyli papier o strukturze plastra miodu natychmiast zmniejsza ślad środowiskowy jaki ten materiał może zostawić.

Papier o strukturze plastra miodu oferuje szeroką gamę kreatywnych rozwiązań i zastosowań w wielu branżach, takich jak motoryzacja, budowlanka. Staje powoli podstawą w kwestii logistycznej i transportowej dla takich branż jak artykuły gospodarstwa domowego oraz sprzęt elektroniczny.

Ciekawostką jest tworzenie mebli właśnie z tego materiału. Stanowią one niekiedy zapierających dech w piersiach. Elementy powstałe w ten sposób tworzą niezwykłe, i co najważniejsze, nowoczesne  wyposażenia wnętrz. Papierowy plaster miodu to alternatywa dla projektowania opakowań i produktów, inspirowana drzewami i pszczołami, dostępna dla każdego projektanta lub inżyniera, który chce tworzyć innowacyjne rozwiązania.